Hlavní navigace

Počet stažených aplikací z App Store dosáhl 15 miliard

10. 7. 2011

Sdílet

 Autor:
Společnost Apple oznámila, že z jejího obchodu App Store bylo více než 200 miliony uživatelů zařízení iPhone, iPad a iPod touch z celého světa staženo více než 15 miliard aplikací.

Společnost Apple oznámila, že z jejího obchodu App Store bylo více než 200 miliony uživatelů zařízení iPhone, iPad a iPod touch z celého světa staženo více než 15 miliard aplikací. Obchod App Store nabízí více než 425 000 aplikací a vývojáři vytvořili více než 100 000 nativních aplikací pro iPad. Představitelé společnosti Apple a jejích partnerů při této příležitosti nešetřili superlativy:

„Během tří let se obchod App Store rozrostl a stalo se z něho to nejúspěšnější softwarové tržiště, jaké kdy spatřilo světlo světa,“ řekl Philip Schiller, senior viceprezident divize Worldwide Product Marketing. „Děkujeme všem našim  vývojářům, kteří jej naplnili více než 425 000 aplikací, a našim více než 200 milionům uživatelů systému iOS za překonání hranice 15 miliard stažení.“

„Věděli jsme, že iPad bude revoluční zábavní zařízení, nikdy bychom však nečekali, že bude tak populární, a hlavně tak rychle,“ řekl Nicholas Callaway, Generální ředitel společnosti Callaway Digital Arts.