Hlavní navigace

Pod stromeček tablet s procesorem Intel Core M

7. 11. 2014

Sdílet

 Autor: Intel
Většina Čechů by chtěla k Vánocům dárek technologického charakteru. Optimální by prý měl být tablet nebo konvertibilní notebook s procesorem Intel Core M.

Více než třetina Čechů (36 %) by ráda na Vánoce rozbalovala technologický dárek typu tablet, počítač, chytrý telefon či zařízení typu 2 v 1. Tisíc respondentů z ČR tak v rozsáhlém průzkumu společnosti Intel organizovaném v deseti evropských zemích potvrdilo, že předvánoční poptávka Čechů po zařízeních s připojením k internetu je nadstandardní, v evropském srovnání jde o třetí nejvyšší výsledek po Rusku a Španělsku.

Digitální technologie za sebou s  převahou nechaly další oblíbené dárkové komodity zejména u českých mužů, kde by jim dala přednost nadpoloviční většina (52 %), zatímco u žen jsou technologie stejně oblíbené jako oblečení a kosmetika (vše 21 %),“ komentoval výsledky průzkumu Adam Raška ze společnosti Intel.

Z hlediska věku se jeví překvapivě, že poptávka po digitálních technologiích roste s věkem: od 30 % ve skupině 18 - 24 let, přes 38 % u 35 - 44 let až 39 % u 45 - 54 let. Maximální je u věkových skupin 55 - 65 let a 65+, u kterých poptávka po technologiích dominovala - po počítačích, mobilech a dalších elektronických zařízeních touží 42 % českých respondentů v tomto věku.

Právě na zájem Čechů o moderní technologie sází Intel a výrobci počítačů, kteří ještě před Vánoci chtějí dodat na trh první mobilní zařízení s procesorem Intel Core M. 

Nový procesor Core M pohání nová zařízení typu 2 v 1 od širokého spektra výrobců včetně firem jako Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo a Toshiba.

Core M je první produkt z rodiny procesorů zaměřené na ty nejtenčí laptopy a nejvýkonnější tablety v zařízeních typu 2 v 1. Oproti procesoru Intel Core čtvrté generace nabízí Intel Core M o padesát procent vyšší výpočetní výkon a o čtyřicet procent rychlejší grafiku. Obdobně vzrostla laťka i v oblasti úspory energie: nový procesor umožní o dvacet procent delší provoz na baterii oproti generaci Intel Core.

Díky o polovinu menším rozměrům samotného procesoru a až o šedesát procent nižšímu tepelnému výkonu mohou výrobci navrhovat ultramobilní zařízení, která nemusí být osazována ventilátorem. Mohou být dokonce tenčí než 9 mm, což je méně než AAA baterie a nejtenčí doposud vyvinuté laptopy.

„Podle našich informací je v současné době v přípravě více než dvacet zařízení postavených na procesoru Intel Core M, z toho se na předvánočním trhu v České republice objeví minimálně 4 zařízení od výrobců Acer, ASUS, Dell a Lenovo,“ uvedl Adam Raška ze společnosti Intel.