Hlavní navigace

Podívejte se na Android 3.0 na novém tabletu

8. 12. 2010

Sdílet

I když byl Android 2.3 na trh uveden teprve tento týden, Google již demonstroval jeho novou verzi - a tp na novém tabletu od Motoroly.

Poslední den konference D: Dive Into Mobile v americkém San Fraciscu šéf divize Androidu Andy Rubin ukázal nový tablet s operačním systémem Android 3.0 (přezdívaný jako Honeycomb). Ten podle pozorovatelů vypadal velmi dobře - vyrábět jej bude Motorola, poběží na dual core procesoru s podporou 3D a o GPU se postará NVIDIA (nejspíše tedy půjde o dual-core kartu Tegra 2). Nový tablet postavený na Androidu 3.0 by se měl objevit již v prvním čtvrtletí příštího roku.

Jak Andy Rubin ukázal ve své prezentaci Androidu 3.0, zmiňovaný 3D procesor poslouží například při hledání na nových Google Maps, které uživateli při zoomování nabídnou trojrozměrné modely budov. Nutno podotknout, že nové Google Maps budou zpočátku dostupné pouze pro tablety postavené na Androidu 3.0. Je patrné, že Honyecomb byl stvořen (na rozdíl od starších verzí Androidu) jak pro smartphony, tak pro tablety. Podle Rubina bude jediný rozdíl v tom, že aplikace se na tabletech budou chovat jinak, než na chytrých telefonech. Na další informace o Androidu 3.0 a jeho oficiální představení si budeme muset ještě počkat.