Hlavní navigace

Podívejte se na monstrvýkonné mobily Xiaomi

16. 1. 2015

Sdílet

 Autor: IDGNS Boston
Čínská společnost Xiaomi ve snaze konkurovat high-endovým smartphonům Apple iPhone 6 a Galaxy Note 4 od Samsungu představila dva nové výkonné phablety za velmi přijatelnou cenu.

První telefon s názvem Xiaomi Note se v Číně začne prodávat 27. ledna, výkonnější verze Note Plus pak na konci března. Xiaomi Note bude začínat na 376 dolarech, přičemž se svým 5,7palcovým 1080p displejem je o 0,15 mm tenčí, než iPhone 6 Plus.

Telefon má 13MP fotoaparát, pohání jej čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 od Qualcommu na frekvenci 2,5GHz a k dispozici jsou 3GB paměti RAM. Nehcybí podpora 4G LTE, slot na dvě simkarty a 3000 mAh baterie. Výkonnější Xiaomi Note Plus s cenovkou 520 dolarů nabídne osmijádrový procesor, 4GB paměti RAM a 2K displej.

Xiaomi již nyní nabízí jiný 5,5palcový smartphone, který je však určen pro low-endový trh. Toto zařízení je v Číně nejprodávanějším phabletem. Mimochodem, Čína je podle společnosti IDC největším světovým trhem pro smartphonys velkými displeji.

„Čína je největším trhem na světě v prodeji phabletů. Ročně se zde prodá více phabletů, než na všech dalších deseti největších trzích pro phablety na světě dohromady,“ uvedla v listopadu analytička IDC Melissa Chau. Důvodem je to, že v Číně prodává phablety mnoho lokálních výrobců za nízké ceny. Pro srovnání, iPhone 6 Plus nebo Galaxy Note 4 stojí v Číně více než dvakrát tolik, co nové phablety Xiaomi.

Nové phablety Xiaomi jistě pomohou k růstu jejího podílu na trhu. V třetím čtvrtletí minulého roku se Xiaomi stalo třetím největším výrobcem smartphonů na světě za Apple a Samsungem. Společnost prodává své telefony hlavně v Číně, avšak expanduje i do dalších asijských zemí.

Xiaomi je pouze pět let starou firmou, která roste několikanásobně rychleji, než konkurence. Podle analytiků za tím stojí kvalitní telefony, které jsou po výkonnostní i designové stránce srovnatelné s mnohem dražší konkurencí, a příznivé ceny. I když má Xiaomi řadu fanoušků, které společnosti přezdívají "čínské Apple", podle některých kritiků firma pouze kopíruje designy konkurence.

Například současná vlajková loď Xiaomi, telefon Mi 4, má kovový rám, který je velmi podobný hliníkovému rámu staršího iPhonu 5. Představitelé Xiaomi na tato nařčení reagují s tím, že všechny technologické společnosti se mezi sebou navzájem inspirují.

„Ukažte mi produkt v tomto odvětví, nový produkt, který vyšel a měl zcela unikátní design. Takový prostě nenajdete,“ řekl viceprezident Xiaomi Hugo Barra v říjnu minulého roku.