Hlavní navigace

Podniky pod tlakem mobilních přístrojů zaměstnanců

 Autor: © Frank Gärtner - Fotolia.com
Vzhledem k tomu, že se zvyšuje počet zaměstnanců, kteří mají vlastní tablety, notebooky a chytré telefony, firmy musí pro tato zařízení zavádět nové politiky „přineste si své vlastní zařízení“.
Martin Noska 1. 10. 2011

Sdílet

Zároveň je to pro firmy výzva, jak zvýšit flexibilitu a umožnit používání vlastních zařízení a přitom zajistit snadnou správu a bezpečnost. Dokázat si poradit s přílivem uživatelských mobilních přístrojů pak může být pro firmu konkurenční a strategickou výhodou, pokud politiku označovanou jako BYOD (Bring Your Own Device) dokáže úspěšně prosazovat.

Studie na téma virtualizace desktopů, kterou vytvořila organizace Forrester Consulting jménem společnosti Dimension Data, ukazuje, že ve dvou třetinách z 546 dotázaných organizací mají uživatelé zájem o podporu vlastních zařízení. Přestože osobní počítače jsou stále hlavní koncový bod, 20 – 22 % organizací uvedlo, že již nyní poskytují podporu pro tablety, notebooky a smartphony zaměstnanců. Dalších 16 – 21 % plánuje podporovat vlastní zařízení zaměstnanců v příštích dvou letech.

„Zatímco většina BYOD politik je v raném stádiu realizace, výzkum ukazuje, že zvýšený zájem zaměstnanců nutí myslet organizace jinak. Pro 50 % respondentů je větší samostatnost zaměstnanců důvodem pro podporu jejich vlastních chytrých telefonů, tabletů, netbooků a notebooků. 47 % respondentů jako hlavní důvod pro BYOD uvedlo nižší pořizovací náklady,“ říká Zbyszek Lugsch, Sales and Solutions Director ze společnosti Dimension Data Czech Republic. „Z údajů vyplývá, že virtualizace desktopů a aplikací hraje klíčovou roli v podpoře zaměstnanců, jejich vlastních zařízení a zvýšení flexibility. Virtualizace desktopů zvyšuje mobilitu a volnost při výběru zařízení a zároveň zaručuje snadnou správu a vysokou bezpečnost.“

„Organizace hledají způsoby, jak mohou zaměstnanci používat svá vlastní zařízení, což ale ovlivňuje podnikové procesy, jako jsou politiky, právní odpovědnosti, lidské zdroje, školení nebo podpora,“ říká Zbyszek Lugsch, Sales and Solutions Director ze společnosti Dimension Data Czech Republic. „Organizace, které si uvědomují potenciál virtualizace desktopů a aplikací a aktivně tyto technologie zavádí, budou schopny poskytnout zaměstnancům větší flexibilitu a možnost pracovat kdykoli, kdekoli a na různých zařízeních. Navíc se zlepší i přístup k důvěrným informacím.”