Hlavní navigace

Polárník následuje Scottovu výpravu s notebookem Sony VAIO Pro

10. 1. 2014

Sdílet

 Autor: Intel
Jen dva lidé zvládli sólo výpravu na Severní pól. Tím třetím je Ben Saunders, který ze své další výpravy, tentokrát na pól Jižní, píše blog – na notebooku Sony VAIO Pro.

Ben Saunders tentokrát necestuje sám, ale se svým parťákem Tarkou L'Herpiniere. Společně chtějí navázat na neúspěšnou výpravu Scottovy družiny z let 1911 – 1912 s názvem Terra Nova, která tehdy skončila umrznutím všech zúčastněných.

Saunders a L'Herpiniere mají v plánu dojít 2 900 km z pobřeží Antarktidy na Jižní pól a zpět. Na rozdíl od výpravy, která před více než sto lety skončila tragicky, však mají oba polárníci k dispozici mnohem lepší technické vybavení.

Ben Saunders

K Saundersově výbavě patří i Ultrabook Sony VAIO Pro 11, z něhož dobrodruh cestou píše svůj blog. Ultrabook váží jen 0,87 kg a kromě toho zvládá i extrémní teploty, které panují za jižním polárním kruhem.

Blog z výpravy můžete sledovat na webu http://www.scottexpedition.com/blog, případně si lze pustit videa s českými titulky na http://bit.ly/1hHYHQM, či navštívit lokalizovaný český hub na http://intel.ly/184GPqI.

Zdroj: TZ Sony