Hlavní navigace

PonoPlayer: třetí nejlepší kickstarterová kampaň všech dob

18. 4. 2014

Sdílet

 Autor: PonoMusic/techspot.com
PonoPlayer, přenosný přehrávač digitální hudby od Neila Younga, dosáhl nebývalého úspěchu v crowdfundingové kampani na Kickstarteru.

Projekt sháněl od svých fanoušků „pouhých“ 800 tisíc dolarů, nicméně nakonec se mu podařilo nasbírat 6,2 milionu dolarů – což je oproti původnímu cíli téměř osmkrát více.

Jedná se o třetí nejúspěšnější kampaň na největším crowdfundingovém portále všech dob. Nejvíce se prozatím podařilo nasbírat výrobcům chytrých hodinek Pebble (10,2 milionu USD), na druhém místě je dosud společnost Ouya s projektem herní konzole založené na systému Android.

PonoPlayer je přenosný přehrávač hudby, pro nějž je prioritou kvalita zvuku. Zařízení s neotřelým designem disponuje 128 GB interní paměti, LCD displejem, třemi fyzickými tlačítky a slotem na paměťové karty pro ty, kteří by náhodou potřebovali ještě více místa.

special_kyberutoky

Financování je tedy hotovo a pozornost se obrací na dodání zařízení na trh a spuštění vlastní služby pro stahování hudby, která se bude nazývat PonoMusic. Tato služba si klade za cíl nabídnout digitální hudbu v nejvyšší kvalitě od velkých i nezávislých nakladatelství. Integrované úložiště přehrávače zvládne uchovat asi tisíc až 2 tisíce plných alb.

Zdroj: IDG News Service