Hlavní navigace

Poptávka po virtuálních serverech stoupá

17. 5. 2016

Sdílet

 Autor: Master Internet
Virtuální servery jsou na vzestupu a cenově dostupnější než kdy dřív. Vyplývá to z dat hostingové společnosti Master Internet.

(Partnerský příspěvek)

Za cenu blížící se webhostingu poskytují virtuální servery výhody virtualizace. Zájem o jejich pořízení proto za poslední dva kvartály stoupá. Spolu s dedikovanými servery a cloud hostingem patří právě virtuální servery mezi TOP 3 nejprodávanější produkty Masteru.

Co jsou to virtuální servery?

Virtuální servery jsou ideálním řešením pro zákazníky, kterým už výkonnostně nestačí běžný webhosting, ale přitom by plně nevyužili dedikovaný server. Je možné je chápat i jako low-cost alternativu ke klasickému cloud hostingu. Technologicky je každá z těchto služeb provozována na odlišném hardware, byť obě využívají výhod virtualizace.

V datacentrech Master Internet jsou pro virtualizaci využívány technologie Hyper-V a OpenVZ. U každého virtuálního serveru je navíc garantován procesorový výkon, vyhrazená je jak operační paměť, tak diskový prostor.

Zajímají vás ukázkové konfigurace takových serverů pro menší podniky či živnostníky?

  • Server MASTER VPS A (1 CPU, 2 GB RAM, 50 GB HDD) za akčních 194 Kč měsíčně
  • Výkonnější MASTER VPS C (3 CPU, 6 GB RAM, 150 GB HDD) za 582 Kč měsíčně
  • VPS server A s SSD disky (1 CPU, 2 GB RAM, 80 GB HDD) za 298 Kč měsíčně

Extrémně výkonné dedikované servery

Kromě novinky v podobě virtuálních serverů s SSD disky přichází Master Internet i s novým jarním ceníkem dedikovaných serverů Dell. Pokud potřebujete vysoký výkon a stabilní řešení pro své firemní IT, oceníte dedikované servery z kategorií Performance či Business.

  • Třeba balíček serveru Dedicated DELL X1 postavený na stroji Dell PowerEdge R630 (2×10 jader CPU, 192 GB RAM, 2× 160 GB SSD, 2×1 TB SATA), hot swap disky, HW RAID, dvěma větvemi konektivity i napájení a dalších doplňků vyjde na 5900 Kč měsíčně.
  • Balíček Dedicated DELL A ze střední výkonnostní třídy Business postavený na stroji Dell PowerEdge R320 (4 jádra, 32 GB RAM, 2× 1 TB SATA), s duálním napájením a permanentně vestavěným KVM iDRAC je dostupný už za 1810 Kč měsíčně.