Hlavní navigace

Poslední opravy pro Excel 2003 mohou způsobit problémy

20. 3. 2008

Sdílet

Poslední opravy pro Excel 2003 Service Pack 2 (SP2) a Excel 2003 SP3 se nemají rády s funkcí Data v reálném čase. Pokud je tato funkce použita v rámci makra VBA, výpočet může vést k chybnému výsledku (nejčastěji 0)

Opravy Excelu 2003, které Microsoft zveřejnil v bulletinu zabezpečení MS08-014, mohou samy způsobit problémy a vést k chybným výsledkům určitého typu výpočtů.

Poslední opravy pro Excel 2003 Service Pack 2 (SP2) a Excel 2003 SP3 se nemají rády s funkcí Data v reálném čase. Pokud je tato funkce použita v rámci makra VBA, výpočet může vést k chybnému výsledku (nejčastěji 0).

Microsoft doporučuje, aby v popsaném případě uživatelé nejprve podnikli dodatečné testování. Hromadné nasazení opravy je především v podnikovém prostředí lépe odložit. K dalším doporučením Microsoftu patří také nepoužívat makra ve Visual Basice s funkcí Data v reálném čase pro celé pole buněk, ale raději pro každou buňku jednotlivě, což by mělo pravděpodobnost problémů snížit

Funkce Data v reálném čase (Real Time Data) se poprvé objevila v Excelu 2002 a umožňuje v dokumentu automaticky pracovat s daty z externích zdrojů, například z webových stránek.
Nenechte si ujít:
Microsoft Office 2003 SP3 blokuje starší formáty souborů!

Office se stěhuje na internet

Service Pack 1 pro Office 2007 je již na dohled!

Sada aplikací StarOffice v Google Packu

Microsoft varuje: Excel obsahuje kritickou chybu

Microsoft zintenzivňuje kontroly počítačů s nelegálními Windows!

Chyba byla oznámená krátce po zveřejnění celého balíčku záplat pro MS Office; řadu z těchto oprav samotný Microsoft označil za kritické.

Pro více informací o zveřejněných záplatách viz článek na SecurityWorldu Microsoft chystá na příští týden 4 kritické záplaty pro Office