Hlavní navigace

Poslední skotský král

12. 2. 2010

Sdílet

 Autor:
Příběh Aminovy krutovlády je viděn očima mladého Skota Nicholase Garrigana, který se stal částečně i kvůli diktátorově nečekané lásce ke skotské kultuře jeho osobním lékařem.

Poslední skotský král / Last King of Scotland, The / 2006

Drama

Režie: Kevin Macdonald

Hrají: Forest Whitaker, James McAvoy, Kerry Washington, Gillian Anderson, David Oyelowo

Info o filmu (distributor): Forest Whitaker předvádí v roli ugandského diktátora Idi Amina „jeden z nejúžasnějších výkonů moderní filmové historie” (The Wall Street Journal) a podle Associated Press si „nezaslouží nic jiného než Oscara.”
Příběh Aminovy krutovlády je viděn očima mladého Skota Nicholase Garrigana (James McAvoy), který se stal částečně i kvůli diktátorově nečekané lásce ke skotské kultuře jeho osobním lékařem. Aminův vztah ke Skotsku je tak silný, že se později dokonce prohlašuje “posledním skotským králem.” Zpočátku je Garrigan Aminovým šarmem a dekadentním chováním naprosto uchvácen. Život snů se ale záhy mění v noční můru plnou zrad a šílenství, ze které není úniku. Film byl inspirován osudy skutečných osob a přináší poutavou a napínavou podívanou s hereckými výkony, na které nezapomenete.

Bonusy: • Komentář režiséra Kevina MacDonalda • Vynechané scény s volitelným komentářem režiséra • Dokument: Idi Amin zajat • Forrest Whitaker „Idi Amin“ • Televizní kanál Fox Movie uvádí: Konkurz - Poslední skotský král • Trailer

Zvuk: český 5.1, anglický 5.1 , japonský 5.1 DTS , ruský 5.1 DTS, maďarský 5.1,
thajský 5.1, polský 5.1 VO, turecký 5.1

Titulky: české, anglické, japonské, ruské, bulharské, chorvatské, arabské, řecké, kantonské, maďarské, islandské, indonéské, hebrejské, kazašské, korejské, polské, portugalské, rumunské, slovinské, mandarínské, thajské, turecké, ukrajinské

Délka: 123 min

Obraz: 16:9, 2:35.1

V prodeji i půjčovnách od 8. 2. 2010, doporučená cena 799 Kč

Studio: 20th Century Fox

Distribuce: Bontonfilm

Česko-Slovenská filmová databáze