Hlavní navigace

Potvrzeno: Sony kupuje Sony Ericsson

29. 10. 2011

Sdílet

Japonský výrobce elektroniky, společnost Sony, potvrdila dřívější spekulace o odkoupení zbylých 50 % v Sony Ericssonu. Kolik vyplatí druhému společníkovi?

Sony kupuje Sony EricssonSony zaplatí 1,5 miliardy dolarů za 50 % podíl Ericssonu v joint venture Sony Ericsson. Součástí dohody je několik patentových sad a cross-licenční dohoda o duševním vlastnictví.

Potvrdily se tak původní odhady analytiků o další strategii společnosti Sony.

Doposud Sony uvádělo své smartphony na trh prostřednictvím joint venture Sony Ericsson, které bylo založeno v roce 2001.

Dočasné spojení tehdy umožnilo oběma společnostem získat výhodu zapojením známých značek Walkman a Cybershot do mobilních telefonů. Sony Ericsson nedávno uvedlo telefony pod značkou Xperia.

Dohoda Sony umožní integrovat chytré telefony do svého portfolia, a konkurovat tak produktovou řadou společnostem Apple a Samsung.

skoleni

Strategie čtyř obrazovek

Během posledních deseti let mobilní trh přesunul pozornost od jednoduchých telefonů k na funkce bohatým smartphonům, které umožňují přístup k internetovým službám a obsahu. Transakce je logickým strategickým krokem, který tento přirozený vývoj a jeho dopady na trh bere v potaz,“ uvedlo Sony v oznámení.

Společnost Sony uvedla, že jí dohoda umožní zahrnout telefony do své „čtyřobrazovkové strategie“, která cílí na nabídku obsahu a propojení smartphonů, notebooků, tabletů a televizí.

Zdroj: IDG News Service