Hlavní navigace

Potvrzeno: Tablety Surface budou v prodeji od 26. října

Sdílet

 Autor:
Cena prvního tabletu od Microsoftu, který bude mít operační systém Windows 8 nebo Windows RT, zatím není známá.

Microsoft ve své výroční zprávě 10-K pro akcionáře oznámil, že tablety Microsoft Surface budou v prodeji stejný den jako operační systém Windows 8 – 26. října 2012. Cena, za kterou se bude tablet Surface prodávat, nebyla zatím zveřejněna. Microsoft neodpověděl na požadavek a cenu v pondělí 26. července ve zprávě pro akcionáře neuvedl.

„Další verze našeho operačního systému Windows 8 bude dostupná 26. října 2012. Ve stejné době začneme prodávat Surface – řadu hardwarových zařízení navržených a vyrobených přímo Microsoftem,“ uvedla společnost ve výroční zprávě.

V minulosti Microsoft na blogu oznámil, že Windows 8 bude v prodeji od 26. října, krátký článek však nespecifikoval plány prodeje tabletů Surface. Tablet s 10,6palcovým displejem představil Microsoft v červnu na tiskové konferenci která proběhla v Hollywoodu. Představitelé společnosti řekli, že ARM verze tabletu pro Windows RT vyjde jako první přibližně v době vydání Windows 8. Tablet Surface Windows 8 Pro s procesorem Intel by měl být uveden do prodeje přibližně tři měsíce po tabletech ARM.

Tablety které budou mít Windows RT, by měly být ve stejné cenové kategorii jako srovnatelné tablety, Surface Windows 8 Pro bude stát přibližně jako ultrabook, oznámil Microsoft.

V pondělí Microsoft také předvedl nové klávesnice a myši, které jsou optimalizované pro OS Windows 8. Ve zprávě 10-K také Microsoft potvrdil, že by si prodejem vlastních hardwarových zařízení mohl znepřátelit tradiční partnery OEM, kteří vyrábí hardware se systémem od Microsoftu.

Byl pro vás článek přínosný?