Hlavní navigace

Používáte starší iPhone? Přijdete o WhatsApp

25. 5. 2022

Sdílet

 Autor: Apple/pcworld.idg.com.au
WhatsApp na podzim přestane fungovat na iOS 10 a iOS 11, což nepotěší zejména majitele iPhonu 5 a 5c.

WhatsApp upozorňuje, že v průběhu letošního roku ukončí podporu pro iOS 10 a iOS 11, takže majitelé iPhonu 5 či 5c budou muset najít jiný způsob, jak populární aplikaci používat, budou-li v tom chtít pokračovat. 

A majitelé novějších iPhonů možná budou muset svůj operační systém aktualizovat. První o záměru informoval server wabetainfo.com, následně jej potvrdily též oficiální zdroje WhatsApp: „V současnosti poskytujeme podporu pro a doporučujeme používat následující zařízení: Android OS 4.1 a novější; iPhone s iOS 12 a novější; KaiOS 2.5.0 a novější, včetně JioPhone a JioPhone 2.“ 

Víte, jaký je skutečný přínos vašich AI projektů?

Navzdory těmto informacím však i uživatelé se zařízeními s iOS 10 a iOS 11 zatím mohou dál používat WhatsApp, ačkoliv začínají dostávat výzvy, že by měli svůj operační systém aktualizovat, aby mohli WhatsApp dál používat. Tyto zprávy indikují, že ke změně by mělo dojít 24. října, od kdy bude WhatsApp na uvedených starších verzích iOS nepoužitelný.

O daném kroku se hovořilo už ke konci loňského roku, tehdy však ke změně ještě nedošlo. Letos už se ale WhatsApp rozhodl jednat. 

special_kyberutoky

„Při rozhodování o tom, s jakou podporou skončíme, každý rok, stejně jako jiné firmy, hodnotíme, jaká zařízení a jaký software patří k těm nejstarším a nejméně používaným,“ vysvětlují tvůrci WhatsApp. „Tato zařízení nemusejí mít nejčerstvější bezpečnostní aktualizace anebo postrádají funkcionalitu nezbytnou pro fungování WhatsApp.“ 

I když v tuto chvíli třeba nemáte nainstalovaný iOS 12, je pravděpodobné, že svůj iPhone budete schopni aktualizovat a doplnit novější verzí systému. Problém tak vyvstává hlavně pro majitele iPhonu 5 či 5c, kteří už na své telefony iOS 12 nenainstalují. V tom případě zvažte, je-li pro vás WhatsApp natolik zásadní, že byste kvůli aplikaci kupovali nový iPhone.