Hlavní navigace

Používejte velkokapacitní disky chytře

Víte co máte správně udělat po nákupu pevného disku s kapacitou stovek gigabajtů? Firma specializovaná na záchranu dat, TDP-Ontrack, to ví zcela jasně…
Bohumil Herwig 14. 3. 2007

Sdílet


Víte co máte správně udělat po nákupu pevného disku s kapacitou stovek gigabajtů? Firma specializovaná na záchranu dat, TDP-Ontrack, to ví zcela jasně…

Společnost věnující se profesionálně záchraně dat, doporučuje uživatelům PC, kteří se rozhodli pro instalaci pevného disku s kapacitou v řádu stovek gigabajtů, rozdělit jej na několik samostatných oddílů. Stále větší kapacita pevných disků totiž kladou daleko vyšší nároky na záchranu dat a navíc ji neúměrně zdražují.

Zálohování na jiná média je stále důležité

Z hlediska bezpečnosti dat však stále platí, že i v případě rozdělení pevného disku na několik oddílů je třeba myslet na průběžné zálohování. Umístění důležitých dat do samostatného oddílu ho ale zjednoduší a zrychlí. Navíc uživatel někdy zjistí, že tato data nezabírají v poměru ke všemu ostatnímu nijak velký objem a že si vystačí s docela obyčejným DVD diskem nebo dokonce jen s USB flash pamětí.

Shrnuto: co je třeba udělat po nákupu velkokapacitního disku
  • Rozdělte pevný disk na několik oddílů – alespoň na tři.
  • Umístěte důležitá data do zcela samostatného oddílu, odděleně od operačního systému.
  • Nezapomeňte na průběžné zálohování (data v samostatném oddílu vše zjednoduší a urychlí).
  • Umístění důležitých dat do samostatného oddílu podstatně zvyšuje vaši šanci na záchranu údajů v případě selhání nebo poškození pevného disku. Navíc – vzhledem k práci jen s relativně malou oblastí – bude cena, kterou za záchranu dat zaplatíte o hodně nižší.


O vstupu Kroll Ontrack na náš trh se na Computerworldu více dozvíte zde.

Článek „Záchrana cenných dat v non-stop režimu“ najdete u nás zde.