Hlavní navigace

Powerbanky LAMAX Fast Charge

 Autor: LAMAX
LAMAX uvádí na trh dvojici powerbank Fast Charge, které se liší dostupnou nabíjecí kapacitou
Radek Kubeš 21. 8. 2019

Sdílet

LAMAX Electronics představuje na trhu dvě powerbanky LAMAX 15 000 mAh Fast Charge a LAMAX 20 000 mAh Fast Charge, které se od sebe navzájem liší především dostupnou kapacitou pro nabíjení a doplňují ostatní produkty LAMAX. 

LAMAX

Značka LAMAX je známá především svým portfoliem přenosných reproduktorů. Proto uvedla dvojici minimalistických, stylových powerbank, tedy zásobáren energie, kterou si můžete přibalit s sebou do batohu i do míst, kde očekáváte, že vám nějakou dobu bude chybět připojení k internetu. U vyššího z obou modelů, který nabídne kapacitu 20 000 mAh, výrobce uvádí, že model reproduktoru MusiCan1 s její pomocí nabijete až šestnáctkrát.

Powerbanky jsou univerzální, takže s nimi nabijete prakticky jakékoliv přenosné zařízení bez ohledu na značku. Výstupními porty jsou celkem tři (což znamená možnost souběžného nabíjení až trojice zařízení najednou) a dělí se na dva konektory typu USB (QC3.0) a jeden USB-C. Díky technologii rychlého nabíjení Fast Charge nabijete třeba iPhone za půl hodiny na 50 procent kapacity.

Odolné kovové tělo zvládne i horší zacházení, se kterým se na výletě na horách i v lese počítá. Přesto mají obě powerbanky zaoblené hrany, s nimiž je úchop jistější a pravděpodobnost pádu tedy menší.

Výhodou je pak možnost nabíjení přes USB-C. U tohoto konektoru totiž nezáleží na tom, kterým směrem jej zapojíte, fungovat bude pořád stejně. Bez ohledu na použitý vstupní port (USB-C či microUSB) se záložní zdroj dokáže do plna nabít za pouhých pár hodin.

K praktickým funkcím obou powerbank se řadí LED indikátor aktuálního stavu nabití a ochrana proti přepětí, přehřátí a přebití. Oba modely se odlišují také velikostí a hmotností. Varianta s kapacitou 15 000 mAh má rozměry 135 x 70 x 18 mm a váží 330 gramů, větší verze je pak o 100 gramů těžší a o 6,5 mm tlustší.

Dostupnost a ceny

Powerbanky LAMAX FastCharge jsou na českém trhu k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu 1 290 Kč za variantu 15000 mAh a 1 490 Kč za 20000 mAh.