Hlavní navigace

Pozor na Jailbreak pro iOS 7. Obsahuje čínský App Store

27. 12. 2013

Sdílet

 Autor: Apple
Čerstvě vypuštěný untethered jailbreak pro iOS 7 spustil řadu negativních reakcí, neboť obsahuje instalaci čínského obchodu s aplikacemi Taig, který je mj. využíván k distribuci pirátských verzí software.

Tým evad3rs konečně vydal dlouho očekávaný jailbreak pro zařízení Apple běžící na operačním systému iOS 7. Jailbreak nese název evasi0n7 a je typu „untethered“, tedy úprava operačního systému je perzistentní i při restartu zařízení. Jailbreak je určen pro iPhone, iPad a iPod běžící na iOS 7.0 až 7.0.4 a umožňuje uživatelům instalovat software, který nesplňuje striktní podmínky stanovené společností Apple pro oficiální obchod App Store.

Softwarová úprava nicméně zvedla vlnu nevole ze strany uživatelů, neboť do zařízení namísto tradiční Cydia instaluje aplikaci pro nákup v čínském obchodě aplikací Taig. Proti tomu začala jailbreak komunita rázně protestovat, Taig je totiž znám také jako úložiště nelegálních verzí mobilního software.

Následovaly spekulace o tom, proč byl obchod Taig do jailbreaku zahrnut, a komunita vyžadovala oficiální vysvětlení. Skupina evad3rs reagovala otevřeným dopisem, v němž uvedla své motivy. „Při vývoji jailbreaku pro iOS 7 jsme byli osloveni společností stojící za obchodem Taig s nabídkou partnerství. Obchod Taig představuje čínskou aplikaci a věříme, že je navržen tak, aby dobře splňoval požadavky čínského trhu. Po instalaci jailbreaku může být Taig odstraněn a nainstalována konkurenční Cydia,“ zdůraznili evad3rs v dopise.

Skupina se rovněž omluvila za pirátské aplikace a údajně navrhla smlouvu tak aby musel být z Taig odstraněn všechen nelegální obsah. Pokud nebude problém vyřešen, má být Taig z jailbreaku nadobro odstraněn.

 

Zdroj: IDG News Service