Hlavní navigace

Práce v IT sektoru se rozhodně vyplatí. Proč byste ji měli zkusit i vy?

27. 8. 2021

Sdílet

 Autor: GaudiLab / Shutterstock.com
Štěstí a úspěch je tedy dopřán především těm, kteří mají schopnost se rychle učit a zdokonalují se.

Pokud jste v nedávné době projížděli nabídky pracovních míst, určitě jste si všimli, že sháňka po kvalifikovaných IT pracovnících je enormní. Není se čemu divit, protože s rostoucí oblíbeností internetových technologií se počítače dostávají i do sektorů, které byly dříve nedostupné. 

Sami určitě pozorujete, že se IT přístroje prosazují stále víc, což je pro kvalifikované odborníky jedině dobře. Máte-li tedy odpovídající odborné vzdělání a chcete-li v životě něco dokázat, pak byste se neměli rozmýšlet příliš dlouho.

V životě dokážete velké věci

V žádném případě nemůže být pochyb o tom, že budoucnost lidské společnosti a světa leží v IT technologiích. S postupujícími roky se navíc tento trend bude stále více zvyšovat a jednoho dne se dostaneme do fáze, kdy budou počítače a internetové technologie ovládat prakticky všechny věci a činnosti z našeho běžného života. 

  • Jako člověk kovaný v IT tedy můžete v životě dosáhnout na obrovské úspěchy, protože v budoucnu budete jeden z mála, který dokáže informační technologie ovládat. 

  • Navíc se budete podílet na vzniku velmi důležitých inovací, jež zásadním způsobem ovlivní další bytí lidské populace na zemi. 

  • Pandemie Covid-19 jasně ukázala, že většina moderních vynálezů nebo objevů bude vznikat v úzké spolupráci s IT sektorem.

Programování rozhodně není nuda

Jakmile narazíte na specifika hledání práce v IT sektoru, pak velmi rychle zjistíte, že programování vlastně není jenom nudné ťukání do klávesnice počítače. Tvorba nového softwaru by se dala s trochou fantazie popsat jako tvorba úplně nového světa. Proces vytváření programů se navíc bude pokaždé trochu lišit v závislosti na použitém programovacím jazyku. 

Ať už nakonec budete pracovat s Java, Python nebo PHP, určitě vás programování bude neskutečně bavit a naplňovat. Při své práci navíc nebudete pouze slepě využívat veškeré naučené znalosti a dovednosti, ale velmi často budete muset projevit i vlastní kreativitu. Vytváření nového programu je pro všechny zbrusu nový proces, takže musíte řešit také nenadálé problémy a komplikace. Nejedná se tedy o nic nudného.

Čeká vás rychlý kariérní postup

Před nalezením vhodné práce v IT sektoru byste se měli podívat na vzor životopisu, abyste viděli, čím svého budoucího zaměstnavatele okouzlit. Tím však veškerá byrokracie v IT sektoru končí. Tato oblast národního hospodářství je velmi specifická tím, že si zde prakticky nikdo nehraje na získané diplomy nebo certifikace. 

Štěstí a úspěch je tedy dopřán především těm, kteří mají schopnost se rychle učit a zdokonalují se ze svých chyb. Další velkou výhodou práce v IT je, že můžete začít už při škole, takže naberete cenné zkušenosti. Na špičkové pozice ve velkých nadnárodních společnostech se tedy můžete dostat v hodně mladém věku.

soutez_casestudy

Vyděláte si balík peněz

Peníze jsou při hledání budoucího zaměstnání důležitým faktorem a IT sektor je v tomto ohledu velmi štědrý. Ti nejlepší IT odborníci vydělávají několik set tisíc korun měsíčně, a přitom mohou čerpat i další firemní výhody. Typickým příkladem je firemní výuka angličtiny nebo služební auto i pro osobní účely. Nejlepším důkazem perspektivnosti internetových technologií a obecně IT sektoru jsou současní nejbohatší muži planety. 

Žebříček aktuálně vede Jeff Bezos jako zakladatel a majitel internetového obchodu Amazon. Mezi velmi bohaté se řadí také zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg nebo Bill Gates jako někdejší spoluzakladatel Microsoftu

Byl pro vás článek přínosný?