Hlavní navigace

Pracuje Apple na skládacím MacBooku?

24. 2. 2022

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Nové zvěsti hovoří o radikální proměně MacBooku, který by se mohl dočkat skládací podoby.

Zatímco všichni netrpělivě čekají na to, až Apple odhalí první skládací iPhone a ukáže celému světu, jak ke konceptu skládacích telefonů správně přistoupit, nejčerstvější zvěsti naznačují, že první applovský skládací produkt nebude iPhone, ale MacBook.

Tvrdí to alespoň Ross Young z analytické společnosti DSCC, jehož informace se v minulosti později často ukázaly jako pravdivé. Podle něj Apple pracuje na dosud největším MacBooku vůbec, s dvacetipalcovým displejem.

Notebook by měl podle Younga vícero typů využití – ve složeném stavu jako plnohodnotná klávesnice, jako externí displej anebo v rozloženém stavu jako all-in-one zařízení iMacového střihu. Odhadl také, že může podporovat 4K nebo dokonce 5K rozlišení.

Zatímco skládací telefony už dnes nikoho nepřekvapí, skládací notebooky jsou daleko výjimečnější. Společnosti Asus a Samsung na letošním CESu představily své prototypy skládacích tabletů, Microsoft pro změnu v minulosti avizoval Surface Neo, který však byl víc notebookem s duální obrazovkou než skládacím zařízením.

cyber23

Pro MacBook, který se léta držel osvědčeného designu, by skládací displej znamenal zásadní proměnu. Ross Young ve své zprávě nezachází do detailů, není však obtížné si představit zařízení s minimálními rámy, hliníkovým krytím a konstrukcí, která snadno promění ergonomický tablet ve stacionární stolní displej.

Zároveň ale nebuďme příliš horliví. Dle Younga výroba takového zařízení nezačne dřív než v roce 2025, nejspíš až v roce 2027.

 

Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.

Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.

Byl pro vás článek přínosný?