Hlavní navigace

Přechod na Windows 7 má usnadnit nová verze virtualizačního softwaru

Microsoft představil beta verzi aktualizovaného virtualizačního balíčku, který podnikům pomůže v přechodu na operační systém Windows 7. Zajišťuje totiž kompatibilitu starších aplikací.
Filip Brůcha 14. 10. 2010

Sdílet

Druhá verze nástroje Microsoft Enterprise Desktop Virtualization (MED-V) má zjednodušit přístup k firemním datům a sdílení USB zařízení, především však firmám umožní i nadále používat staré webové aplikace, které vyžadují přítomnost často kritizovaného prohlížeče Internet Explorer 6 nebo jeho nástupce IE7.

„MED-V [2.0] je nástroj, který vám pomůže vytvořit dlouhodobější plán pro složitější aplikace, které zrovna nejsou kompatibilní s Windows 7, a přechod na tento systém by nyní byl příliš drahý,“ píše Microsoft na svých stránkách. Podnikům tak opadne hlavní překážka, na kterou se často odvolávaly, když odpovídaly na otázku, proč stále používají starý operační systém. Nyní mohou bezpečně přejít na Windows 7 a vše přitom vlastně zůstane při starém.

Nástroj MED-V má být k dispozici jako součást balíku MDOP (Microsoft Desktop Optimization Pack). Aby však zákazník mohl získat MDOP, musí se nejprve stát předplatitelem služby Software Assurance. To jej bude stát přibližně stejně jako pořízení jedné plné licence Windows. V ceně předplatného ale MDOP ještě není započítáno – za jeho roční používání uživatel zaplatí dalších 10 dolarů. Na druhou stranu má ale pak k dispozici nejnovější verze programů a samotný MDOP obsahuje i App-V a několik dalších nástrojů.

MED-V nicméně není jediným řešením pro podniky, které se obávají možných potíží způsobených upgradem na Windows 7. Samotné „sedmičky“ obsahují Windows XP Mode a stejně tak jsou na trhu dostupné virtualizační nástroje od společností Citrix, VMware a dalších.