Hlavní navigace

Představujeme aplikaci pro banku do kapsy od Zuna

27. 11. 2012

Sdílet

 Autor: Zuno
Mobilní bankovnictví dnes považujeme za samozřejmost. Mít přístup ke svému účtu a provádět operace na svém mobilním telefonu či tabletu vyžaduje stále více klientů bank. Svou vlastní mobilní aplikaci nedávno představila také jedna z mladých bank, Zuno.

Mobilní bankovnictví dnes považujeme za samozřejmost. Mít přístup ke svému účtu a provádět operace na svém mobilním telefonu či tabletu vyžaduje stále více klientů bank. Svou vlastní mobilní aplikaci nedávno představila také jedna z mladých bank, Zuno.

ZunoAplikace Zuno je dostupná zdarma na iTunes a Google Play. Můžete si ji stáhnout i pokud nejste klientem banky. K dispozici vám bude demo aplikace, ve kterém si coby fiktivní klient budete moci vyzkoušet, jak se s aplikací pracuje, prohlédnout si všechna nastavení i možnosti, které jsou klientům k dispozici.

Jste li klientem Zuno, potom se můžete ke svému účtu přihlásit jednoduše tím, že zadáte svůj PIN. Na hlavní stránce se vám jako první zobrazí aktuální zůstatek na účtu, pohyb peněz a také transakce na hlavním účtu. Jednotlivé transakce si můžete rozbalit a uvidíte částku, ve prospěch kterého účtu byly peníze odeslány a také datum transakce a případnou poznámku.

Vlevo nahoře se nachází ikona hlavního menu. To je rozděleno do několika kategorií. První odkaz vás vrátí zpět na hlavní stránku. Druhá položka obsahuje přehled vašich účtů, spoření, vklady, vaše debetní i kreditní karty a také půjčky.
V Každém submenu můžete pracovat, takže v menu Karty vidíte jejich historii, máte možnost nastavit si denní i měsíční limity pro platby či výběry. Nechybí ani volba dočasného zablokování karty do konkrétního data.

Druhou hlavní kategorií jsou Platby. Zde můžete přesouvat peníze mezi vlastními účty, případně zadat platební příkazy pro účet jiné banky. Velmi se nám líbila varianta zaplatit příchozí složenky jednoduše tím, že je vyfotíte. Není třeba nic vypisovat, aplikace sama doplní potřebné údaje na základě rozpoznaných dat.

Ve třetí kategorii máte možnost vidět všechny druhy plateb nebo vytvořit vlastní šablony pro příkazy. Zvlášť je ještě volba blokování karty a nastavení limitů pro výběr a platby. V případě, že kartu ztratíte nebo vám bude odcizena, můžete velmi ji rychle a snadno zablokovat, aby nedošlo k jejímu zneužití.

cyber23

Poslední položkou jsou Nástroje. Kromě nastavení zde Zuno zde umístilo také odkaz na novinky a blog, najdete zde také důležité zprávy, službu pro vyhledání nejbližšího bankomatu či kalkulátory půjček a vkladů.

Aplikaci Zuno hodnotíme velmi pozitivně. Je stabilní, nepadá a všechny operace se odehrávají vcelku rychle. V době testování aplikace bohužel nefungovala na některých tabletech, např. Google Nexus 7 a také jsme měli problémy s automatickým otáčením, ale tyto nedostatky budou jistě brzy odstraněny. Jste li klientem Zuno a máte chytrý telefon nebo tablet, rozhodně doporučujeme aplikaci alespoň vyzkoušet.