Hlavní navigace

Přehrajte si na Amazon Echo sbírku oblíbených skladeb - 4.díl

22. 5. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Přehrávejte si pomocí asistentky Alexa skladby ze svých sbírek i po skončení služby Amazon Music Storage.

Předcházející díl

 

 Vypnutí služby Amazon Music Storage naštěstí neznamená, že byste už nijak nemohli přehrávat svou vlastní sbírku skladeb. Pro přehrávání skladeb ve formátu MP3 (popřípadě hudby v jiných formátech, jako je například FLAC) na zařízení Echo nebo jiných zařízeních obsahujících asistentku Alexu stále ještě můžete použít Plex nebo My Media Server for Alexa – obě řešení vám umožní streamování skladeb uložených na jiném zařízení. Další alternativou pak je služba s názvem My Pod, která vám umožní uložit skladby na Google Drive.

Možnost číslo 2: My Media pro asistentku Alexa

Řešení My Media je podobné službě Plex v tom, že pro streamování sbírky vašich oblíbených hudebních skladeb do zařízení Echo musíte nakonfigurovat zařízení, které bude sloužit jako multimediální server. Stejně tak má toto řešení i podobná omezení: není podporována funkce Whole-home music a pro poslouchání hudby musíte asistentku Alexa oslovit pomocí příkazu „Ask My Media…“.

Na druhou stranu má řešení My Media i několik předností: dokáže totiž indexovat seznamy pro přehrávání (playlisty) z iTunes a přehrávat hudbu podle žánru, dále netrpí problémy s přehráváním, co se týče funkce Echo Show – resp. těmi, které jsme zaznamenali u služby Plex. (Ale ani toto řešení mimochodem nepodporuje funkci Album art).

Zásadní nevýhodou, která pravděpodobně odradí většinu uživatelů, je skutečnost, že toto řešení není na rozdíl od služby Plex zdarma. Řešení můžete zkoušet sedm dní, poté zaplatíte 5 USD za rok a za jeden multimediální server a za přístup z maximálně dvou účtů Amazon – celkem 10 USD za rok zaplatíte při používání dvou multimediálních serverů a pěti účtů Amazon a konečně celých 15 USD za rok je částka při používání pěti multimediálních serverů a 25 účtů Amazon.

 

Pokračování

soutez_casestudy

 

 

Byl pro vás článek přínosný?