Hlavní navigace

Přehrávač médií a set-top box Asus O!Play Mini Plus

14. 9. 2011

Sdílet

 Autor:
Asus představil set-top box a přehrávač médií ve vysokém rozlišení O!Play Mini Plus s přístupem k internetovým službám.

Set-top box Asus O!Play Mini Plus podporuje přístup na populární služby Mediafly, Dailymotion, Facebook, YouTube, Picasa, Flickr a tisíce internetových televizních a rozhlasových stanic (podpora stránek Facebook a Dailymotion však bude dostupná na základě aktualizace firmwaru do konce října 2011). Jedná se také o první přehrávač médií ve vysokém rozlišení, který podporuje Acetrax, internetovou službu, poskytující video na vyžádání. Set-top box O!Play Mini Plus rovněž umožňuje sdílení fotografií a videa na Facebooku, a to pouhým zmáčknutím tlačítka na přibaleném dálkovém ovladači.

Zařízení využívá technologii Gigabit Ethernet LAN, která zajišťuje plynulé streamování multimediálního obsahu ve vysokém rozlišení. Soubory ve vysokém rozlišení jsou zpravidla dosti objemné, a proto je schopnost dosahovat vysokých přenosových rychlostí nutností. Set-top box mimo to obsahuje také vestavěnou podporu připojení 802.11n Wi-Fi, což dává uživatelům možnost bezdrátového připojení pro případ, že by připojení přes Ethernet nebylo dostupné.

Novinka je vybavena funkcemi O!Direct a O!MediaShare, jejichž prostřednictvím lze přehrávat soubory z nejrůznějších zařízení přímo na HDTV bez dalšího nastavování. Funkce O!Direct nabízí streamování obsahu ze stolního počítače či notebooku do televize. Aplikace Asus O!MediaShare, jež je zdarma ke stažení na Android marketu, umožňuje bezdrátové streamování multimediálního obsahu, jako jsou alba na Facebooku či videa z YouTube, ze smartphonu či tabletu rovnou do televize s vysokým rozlišením.

Další užitečnou funkcí O!Play Mini Plus je snadné automatické přehrávání AutoPlay. Díky němu lze přímo k zařízení O!Play Mini Plus připojit pevný disk USB, USB flash paměť či kartu SD/MMC/MS/xD. Videa, uložená ve složce „AutoPlay“, se pak začnou automaticky přehrávat bez nutnosti vstupovat do uživatelského rozhraní.

Novinka se začne prodávat koncem září za 2590 Kč s DPH.

 

Asus O!Play Mini Plus

Asus O!Play Mini Plus

skoleni

 

Položky

Popis

Podporované formáty videa

MPEG 1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB

Podporované přípony video souborů

mp4, .mov, .avi, .asf, .wmv, .flv, .mkv, .ts, m2ts, .dat, .mpg, .vob, .mts, .iso, .trp

Podporované formáty audia

MP3, WAV, AAC, OGG, FLAC, aiff, Dolby Digital AC3, DTS Digital Surround, Dolby Digital Plus, PCM/LPCM, Dolby TrueHD, ID3 Tag

Podporované obrazové formáty

JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF

Podporované formáty titulků

SRT, SUB, SMI, SSA, TXT

I/O porty

1× napájecí vstup (pro stejnosměrný proud)

1× port USB 2.0

1× e-SATA/USB 2.0 Combo

1× port Gigabit LAN (1000 Mbps)

1× port HDMI

1× analogový výstup audio/video

1× port digitálního audio výstupu (S/PDIF)

1× pozice pro karty SD/MMC/MS/xD (4 v 1)

Čtečka karet 4-v-1 (SD/ MS/ xD/ MMC)

WiFi

802.11b/g/n WiFi

 

Rozměry

Š ×H×V:

151,85 mm × 106,7 mm × 29,03 mm

Hmotnost: 175 g

Napájení

12 V (stejnosměrný proud), 2 A

Spotřeba

10 W