Hlavní navigace

Přepínače Cisco Catalyst C-Series se šifrováním všech paketů

1. 2. 2011

Sdílet

Společnost Cisco uvedla novou řadu síťových přepínačů Cisco Catalyst 3560-C a Catalyst 2960-C Compact Series (C-Series). Nová zařízení rozšiřují portfolio produktů Borderless Networks a zajišťují zabezpečenou a úspornou síťovou konektivitu.

Jde o kompaktní verze přepínačů Catalyst 3560-X Series a 2960-S Series se stejnými funkcemi, operačním systémem i správou. Zařízení mají zhruba poloviční velikost konzole Xbox, jsou vybavené funkcí PoE (Power over Ethernet) a umožňují nasadit zabezpečené zákaznické služby. Mezi ty patří například bezdrátový přístup, služby unified communications nebo IP video. Vše může být dostupné i ve stísněných prostředích bez kabeláže a možnosti napájení. Přepínače řady C-Series mohou poskytovat konektivitu například v náročném prostředí výrobních hal nebo v malých kancelářích vzdálených až 100 metrů od rozvodny.

skoleni

Zařízení mohou být napájena z přepínače nebo routeru umístěného v kabelové rozvodně. Technologie PoE umožňuje takto získanou energií zásobovat také připojená IP zařízení. Přepínače jsou mimo jiné vybaveny technologií Cisco EnergyWise umožňující monitorovat, řídit a snižovat spotřebu elektrické energie u připojených zařízení.

Přepínače C-Series využívají bezpečnostní řešení Cisco TrustSec, které šifruje všechny pakety ještě před jejich výměnou mezi přepínačem a koncovým zařízením. V síti mohou být navíc aplikována přísná bezpečnostní pravidla nastavená podle identifikace uživatele, funkce v rámci organizace nebo typu zařízení. Mezi další bezpečnostní prvky patří také možnost proaktivně zablokovat uživatele, kteří by se snažili odposlouchávat konverzaci nebo přenos dat mezi dvěma koncovými body sítě. Krádeži přepínače nebo neoprávněnému zásahu do kabeláže lze předcházet volitelným bezpečnostním zámkem a kabelovou ochranou. Přepínače C-Series jsou také kompatibilní se standardem PCI.