Hlavní navigace

Přesně před 80 lety představil Canon první fotoaparát

3. 9. 2014

Sdílet

 Autor: Canon
Letošní rok je jubilejním pro japonskou společnost Canon – ta v roce 1934, tedy přesně před 80 lety, představila svůj první fotoaparát. Pod názvem Kwanon.

KwanonKwanon byl 35mm fotoaparátem se štěrbinovou závěrkou, který vznikl v podstatě jako japonská reakce na tehdejší úspěchy evropských značek v oblasti fotografie. Název zařízení získalo po buddhistické bohyni milosrdenství – Kwannon. Objektiv se pak jmenoval podle Buddhova učedníka Kasyapy.

První komerční 35mm fotoaparát přišel na trh o dva roky později. Šlo o model Hansa Canon. Pro zajímavost je třeba uvést, že tento model vyvíjel Canon ve spolupráci s firmou Nippon Kogaku K.K. – čili svou dnešní konkurencí Nikon Corporation.

Díky výše uvedeným modelům se značka Canon etablovala na poli fotografie. Svou pozici na trhu ještě umocnila na přelomu 50. a 60. let, kdy začala produkovat první jednooké zrcadlovky. První model z roku 1959 – Canonflex – byl v roce 1961 následován modelem dalším (Canonet), který byl tak komerčně úspěšný, že se týdenní zásoba fotoaparátů tehdy vyprodala za pouhé dvě hodiny!

První zrcadlovka Canon řady EOS s plně elektronickým přenosem mezi tělem fotoaparátu a objektivem vznikla v roce 1987, první digitální model v této řadě se pak do prodeje dostal o osm let později.

Zdroj: TZ Canon