Hlavní navigace

Převést běžné aplikace do cloudu už nemůže být snadnější, tvrdí Amazon

26. 10. 2016

Sdílet

 Autor: Fotolia © ra2 studio
Amazon usnadní migraci z klasických on-premises aplikací na cloudové prostředí pomocí nové funkce, kterou firma spustila tento týden. Výmluvně nazvaná služba Server Migration Service je vytvořena tak, aby IT týmům usnadnila přenos virtuálních strojů z lokální infrastruktury na cloud AWS (Amazon Web Services).

Na veřejný cloud přechází stále více a více podniků, které v něm vidí výhodu jak co se týče výkonu, tak i finančních úspor. Přesun již nepodporovaných nebo zastaralých aplikací do cloudového prostředí však může být náročné, obzvláště u těch aplikací, které vyžadují téměř vytrvalý chod a zároveň trvá dlouho je přesunout. Server Migration Service pomáhá zdlouhavý proces zjednodušit, což může vést k vyšší míře osvojení cloudového prostředí.

Jak to funguje? IT administrátoři nainstalují konektor, který analyzuje prostředí jejich virtualizovaného serveru a sesbírá informace o instancích, jež zrovna běží.

Z AWS Management Console se lze podívat na všechny pracující konektory a prozkoumat obsah virtuálních serverů. Odtamtud mohou administrátoři vytvářet či spravovat virtuální stroje a přenést je na Amazon Machine Image, virtuální obraz uložený ve službě EBS (Elastic Block Store).

Tyto aplikace lze replikovat průběžně, tedy administrátor může mít k dispozici sérií bitových kopií. Každá další replikace synchronizuje jen to, co se změnilo, aby se omezilo využívání sítě.

Odtud je již možné vytvořit novou instanci, která by měla být duplikátem on-premises aplikace. Tu lze standardně využít jak pro běžný chod, tak pro testování replikovaných virtuálních strojů.

Server Migration Services je v začátku dostupná v USA, Evropě (Irsku) a Austrálii. Využívání služby je v základu zdarma, ale uživatelé musí zaplatit za S3 úložiště, použité k přesunu vzniklých EBS obrazů.