Hlavní navigace

Náš systém umí najít hackery pomocí automatické analýzy, tvrdí Microsoft

27. 5. 2015

Sdílet

 Autor: © Andrea Danti - Fotolia.com
Hned několik novinek uvedl na trh v těchto dnech Microsoft – jde třeba o novou verzi CRM, pokročilý bezpečnostní systém, podnikový server Skypu či systém pro privátní cloudy.

V květnu začal Microsoft prodávat novou verzi Dynamics CRM Online, která přináší celou řadu nových funkcionalit a vylepšení. Součástí jarního balíčku vylepšení cloudového CRM řešení je i nástroj Social Engagement, který dále rozšiřuje služby v oblasti analýzy sociálních sítí.

Microsoft dále oznámil, že umožní nasadit technologie veřejného cloudu Azure i ve vlastních datových centrech podniků. Půjde to díky tzv. Azure Stack, technologické platformě postavené na Windows Server 2016 či System Center Server 2016.

Bezpečnostní záležitosti má pak řešit novinka Advanced Threat Analytics (aktuálně v Preview verzi), která umožňuje analyzovat průniky pomocí behaviorální analýzy (s podporou strojového učení). Na jejím základě prý lze získat srozumitelné reporty, návrhy opatření a zkrácení doby, po kterou se útočník nepovšimnutě pohybuje uvnitř IT.

Advanced Threat Analytics podle dodavatele analyzuje veškerý provoz přes Active Directory a dokáže využívat informace i od dalších zdrojů, například systémů SIEM. Výsledky analýzy se pak prezentují prostřednictvím schématu Organizational Security Graph.

Cloud22

Od května je k dispozici i serverové řešení Skype for Business Server. I když je oddělené od Skypu, mohou uživatelé byznys verze s kterýmkoliv uživatelem Skype komunikovat. Novinka dokáže komunikovat i se systémy Cisco Tandberg. K dispozici je i rozšířená Skype Developer Platform či preview nové sady  Skype web SDK, která vývojářům umožňuje integrovat komuikační kanály audio/video, messaging apod.) přímo do webových řešení.

A konečně také něco na odlehčení na dovolenou -- uživatelé, kteří rádi natáčí videa, si mohou nově vyzkoušet Hyperlapse, novou sadu produktů, které umožňují vytvářet ze zrychlených záběrů plynulá a stabilizovaná videa. Vytvořit video z jízdy na kole či na lyžích tak prý bude mnohem jednodušší.