Hlavní navigace

Přichází HTC Vive Cosmos

14. 10. 2019

Sdílet

 Autor: HTC
Novinka nabídne vysoké rozlišení, snadné ovládání i kompatibilitu s bezdrátovým adaptérem

Společnost HTC oznámila příchod nejnovější virtuální reality HTC Vive Cosmos. Fanoušci se mohou těšit na komfortní headset s rozlišením 2880 x 1700, který díky RGB matici výrazně potlačuje viditelnost mřížky mezi jednotlivými pixely. V balení naleznou ergonomické pohybové ovladače umožňující přirozenou interakci s virtuálními světy. Přesný inside-out tracking zajistí 6 kamer s extrémně širokým záběrem.

HTC

Výrobce nezapomněl ani na možnost propojení s bezdrátovým adaptérem, který headset zbaví kabelů a představil již i první rozšiřující modul Vive Cosmos External Tracking mod. Ten umožní nejen spojení s původním systémem sledování pohybu pomocí základnových stanic, ale také s veškerým příslušenstvím systému Steam VR.

Perfektní obraz i pohodlí

Vive Cosmos vznikl ve snaze usnadnit vstup do virtuální reality a zároveň poskytnout pohlcující zážitky. Díky inside-out technologii sledování pohybu není nutné instalovat žádné základnové stanice, takže je první spuštění dílem okamžiku. Šestice širokoúhlých kamer umožňuje perfektní sledování pohybu uživatele i ovladačů. Zobrazovače se pyšní 88% nárůstem rozlišení ve srovnání s původním HTC Vive a přinášejí jemný obraz, díky kterému si uživatelé vychutnají novou úroveň detailů a nebudou mít problém ani při čtení drobných textů v kokpitech simulátorů. Pokrok v kvalitě zobrazení přináší i využití LCD displejů s plnohodnotnou RGB maticí omezující viditelnost mřížky mezi pixely zvanou screen-door efekt.

O pohodlí se stará vyvážený prstenec s integrovanými sluchátky a měkké polstrování headsetu redukující tlak na tvář uživatele. Nosní chlopeň, připomínající okvětní lístky blokuje vstup okolního světla do brýlí a tím prohlubuje ponoření do virtuálních světů. Usnadnění pro hráče i vývojáře, kteří ve VR tráví mnoho času, představuje výklopný systém. S jeho pomocí lze rychle zkontrolovat dění na monitoru, nebo si jednoduše dopřát osvěžení ve formě nápoje či rychlé svačiny. Vše bez nutnosti sundávat a následně znovu usazovat headset.

Cloud22

Dostupnost a cena

Novou sadu pro virtuální realitu na bázi PC je možné pořídit za cenu 21 599 Kč.