Hlavní navigace

Příští smartphone Google Nexus vyrobí LG

8. 10. 2012

Sdílet

 Autor: pcadvisor.co.uk
Google brzy oficiálně oznámí spolupráci s LG a také první plod této spolupráce: smartphone LG Optimus G Nexus s operačním systémem Android 4.2 Jelly Bean.

Web Androidandme získal od různých zdrojů potvrzenou informaci, že společnost LG je tou, která byla vybrána Googlem, aby produkovala jeho nový smartphone Google Nexus. LG převzala štafetu od jiné korejské společnosti: Samsungu, který vyrábí současný Samsung Galaxy Nexus. Právě ten by měl být modelem Optimus G Nexus nahrazen.

Podle informovaného zdroje je telefon Samsungu překvapivě podobný a nemá tak ostré hrany jako dosavadní smartphony LG řady Optimus. Model disponuje stříbrným okrajem okolo přední hrany (podobně jako iPhone 3G).

Zdroj také potvrdil logo Nexus s „X“ ve čtyřech barvách poblíž loga LG a využití současného Androidu 4.2 Jelly Bean, spíše než nového Androidu 5.0 Key Lime Pie, který je očekáván na rok 2013.

Model LG Optimus G pravděpodobně vyjde ve dvou verzích – s 13 a 8megapixelovým fotoaparátem. Verze s 8 megapixely bude pravděpodobně nést přízvisko Nexus. Další specifikace ani datum vydání zatím nejsou známy.

Zdroj: pcadvisor.co.uk


Byl pro vás článek přínosný?