Hlavní navigace

Přístroje pro lokalizaci dětí mohou zlevnit

Česká firma Macro Weil tvrdí, že učinila krok k tomu, aby miniaturní přístroj lokalizující polohu dítěte měl povahu spotřebního zboží, které bude možné koupit v supermarketu. S využitím řešení korejské firmy Cuman a při použití běžného mobilního telefonu vytvořila snadno ovladatelný produkt T-LOC, který má být cenově dostupný pro každou rodinu.
26. 11. 2010

Sdílet

 

„V současné době vedeme jednání s některými obchodními sítěmi a počítáme s tím, že od jara příštího roku budou lokalizační jednotky součástí běžného sortimentu. Již dnes je možné je zakoupit v internetových obchodech jako je Alza.cz a HW server.cz“ uvedl obchodně-technický ředitel společnosti Macro Weil Petr Pilin. Jedná se o přístroj velikosti krabičky od zápalek, kterou je možné snadno skrýt do oděvu a která komunikuje se sítí GPS a GSM.

Produkt T-LOC podporuje aplikaci Google Maps, takže rodiče mohou ve svém počítači nebo chytrém telefonu kdykoliv vidět, kde se dítě momentálně nachází. Je možné nastavit tzv. elektronický ohradník tak, že přístroj automaticky vyšle SMS, pokud by dítě opustilo stanovenou zónu (například okolí školy a domova).

„Vstupujeme do éry, kdy ochranné prostředky tohoto typu budou stejně běžné jako elektronická chůvička nebo autosedačka. Výhoda T-LOC je především v tom, že zacházení s CP100 je snadné i pro laika a spolu s mobilním telefonem je cenově dostupný i pro lidi s nižším příjmem. Jsme přesvědčeni, že pro bezpečí našich dětí mohou udělat maximum i rodiny s nízkými příjmy a bez technických znalostí. T-LOC je krokem k tomu, aby tomu tak bylo,“ doplnil Petr Pilin.

Podle údajů Policie ČR počet ztracených dětí v České republice poměrně rychle roste. Zatímco v roce 2000 to bylo 5 500 dětí, v roce 2009 to bylo již 9 000 dětí. S pomocí lokalizace T-LOC se počet ztracených a nenalezených dětí může téměř eliminovat.