Hlavní navigace

Pro zařízení do 8 palců nebude ve Windows 10 dostupná plocha

29. 1. 2015

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Všechna zařízení na platformě Windows 10 budou muset mít minimálně osmipalcový displej, aby jejich uživatelé získali přístup k ploše a desktopovým aplikacím.

Nový systém bude sice sjednocovat smartphony, tablety, notebooky a desktopová PC, ovšem ne všichni uživatelé si odnesou stejný uživatelský zážitek. Nemá totiž smysl mít přístup ke klasické ploše například na telefonu, kde je displej tak malý, že by zde tato plocha byla takřka nepoužitelná. Nyní byla tato omezení definována přesněji – vypadá to totiž, že příliš malé jsou k tomuto účelu i sedmipalcové tablety.

V některých případech jsou ke správnému zobrazení desktopových aplikací příliš malé i osmipalcové displeje, nicméně s Windows 10 si stále budete moci koupit zařízení této velikosti a být na nich schopni spustit Office, Photoshop či dokonce AutoCAD, když budete chtít.

special_kyberutoky

Za zmínku ale stojí, že plocha bude nedostupná na zařízeních menších než osm palců, které už mají systém Windows 10 nahraný „továrně“. Dosavadní sedmipalcové tablety s plnohodnotným systémem Windows 8.1 – jako je HP Stream 7 – budou totiž upgradována na plnou verzi Windows 10 schopnou zobrazovat plochu.

Zdroj: IDG News Service