Hlavní navigace

Proaktivní ochranu před nepoctivými zaměstnanci představila Safetica

Řešení Endpoint Security 4, které má podle výrobce zajistit ochranu proti selhání zaměstnanců a ztrátě firemních dat, představila společnost Safetica Technologies. Pracovníci mohou například vynášet citlivé firemní informace, zanedbávat své pracovní povinnosti nebo zneužívat firemní zdroje pro osobní potřebu.
Pavel Louda 1. 8. 2011

Sdílet

Produkt přitom vychází z indicií skrytých v chování zaměstnanců a tak dovoluje včas varovat vedení společnosti před možnou hrozbou. Zároveň také zamezí zaměstnanci v pokračování v rizikové činnosti. Firma zároveň získá cenné důkazní materiály pro případný spor s problémovými zaměstnanci.

Software také umožňuje určit, kdo má ke kterým datům přístup. Zároveň eliminuje rizika spojená s nedbalostí zaměstnanců – data odeslaná e-mailem na špatnou adresu, ukradený notebook, ztracený přenosný disk atd.

Další komponentou programu je funkce pro sledování a blokování nevhodných aktivit na internetu, stejně jako zamezení spuštění špionážních programů stažených omylem zaměstnancem, který vyhledává například pirátský software.

„Dle statistik renomovaných poradenských společností stojí zaměstnanci za 4 z 5 bezpečnostních problémů ve společnosti. Doposud firmy používaly zejména tzv. DLP systémy pro prevenci ztráty dat," říká Jakub Mahdal, ředitel společnosti Safetica Technologies. „ Ty však nevidí do budoucna, nedokáží odhalit hrozící ztrátu dat z indicií skrytých v chování zaměstnanců. Řeší až eskalaci problému. To však může být pozdě, zaměstnanec může najít cestu, jak systém obejít.."

Spolu se softwarem získá společnost i podrobné návody, jak ho nastavit pro dosažení shody se zákony i rozšířenými bezpečnostními normami (ISMS, HIPAA, PCI DSS a dalšími).