Hlavní navigace

Proaktivní ochranu před nepoctivými zaměstnanci představila Safetica

1. 8. 2011

Sdílet

Řešení Endpoint Security 4, které má podle výrobce zajistit ochranu proti selhání zaměstnanců a ztrátě firemních dat, představila společnost Safetica Technologies. Pracovníci mohou například vynášet citlivé firemní informace, zanedbávat své pracovní povinnosti nebo zneužívat firemní zdroje pro osobní potřebu.

Produkt přitom vychází z indicií skrytých v chování zaměstnanců a tak dovoluje včas varovat vedení společnosti před možnou hrozbou. Zároveň také zamezí zaměstnanci v pokračování v rizikové činnosti. Firma zároveň získá cenné důkazní materiály pro případný spor s problémovými zaměstnanci.

Software také umožňuje určit, kdo má ke kterým datům přístup. Zároveň eliminuje rizika spojená s nedbalostí zaměstnanců – data odeslaná e-mailem na špatnou adresu, ukradený notebook, ztracený přenosný disk atd.

Další komponentou programu je funkce pro sledování a blokování nevhodných aktivit na internetu, stejně jako zamezení spuštění špionážních programů stažených omylem zaměstnancem, který vyhledává například pirátský software.

CS24

„Dle statistik renomovaných poradenských společností stojí zaměstnanci za 4 z 5 bezpečnostních problémů ve společnosti. Doposud firmy používaly zejména tzv. DLP systémy pro prevenci ztráty dat," říká Jakub Mahdal, ředitel společnosti Safetica Technologies. „ Ty však nevidí do budoucna, nedokáží odhalit hrozící ztrátu dat z indicií skrytých v chování zaměstnanců. Řeší až eskalaci problému. To však může být pozdě, zaměstnanec může najít cestu, jak systém obejít.."

Spolu se softwarem získá společnost i podrobné návody, jak ho nastavit pro dosažení shody se zákony i rozšířenými bezpečnostními normami (ISMS, HIPAA, PCI DSS a dalšími).

Byl pro vás článek přínosný?