Hlavní navigace

Proč nebyl představen tablet Surface Mini?

24. 5. 2014

Sdílet

 Autor: microsft
Šéf Microsoftu Satya Nadella prý na poslední chvíli zarazil představení menší verze tabletu Surface s 8palcovým displejem.

Microsoft tento týden v New Yorku představil svůj nový tablet Surface Pro 3 s 12palcovým displejem a řada expertů se podivovala nad tím, že americká společnost nepředstavila i menší osmipalcovou verzi s názvem Surface Mini. Podle nových informací agentury Bloomberg bylo představení Surface Mini zastaveno na poslední chvíli šéfem Satyou Nadellou a výkonným viceprezidentem Stephenem Elopem kvůli tomu, že se "příliš nelišil od konkurence" a pravděpodobně by tak na trhu nebyl příliš úspěšný.

Portál ZDNet pak přišel s jinou teorií, podle níž není šéf divize Operační systémy v Microsoftu příliš velkým příznivcem Windows RT a čeká na Windows s podporou ARM procesorů využívaných jak v tabletech, tak v telefonech. Jak dodává ZDNet, zařízení Surface měla vždy působit pouze na těch segmentech trhu, které již neovládají OEM partneři Microsoftu. A 8palcových tabletů s Windows je na trhu v současné době celá řada, takže Microsoftu mohlo v této fázi připadat nepotřebné Surface Mini vydávat.

 

Zdroj: Techspot