Hlavní navigace

Prodej grafických karet během pandemie rostl

31. 8. 2020

Sdílet

 Autor: Nvidia
Trh s počítači se zdá být v dobré kondici, indikují to zvýšené prodeje grafických karet.

Během pandemie rostly prodeje GPU. Data analytické společnosti Jon Peddie Research ukazují, že prodeje GPU ve druhém čtvrtletí letošního roku v globálu narostly mezikvartálně o 2,5%, meziročně pak dokonce o 11,2%.

Co se týče konkrétních výrobců, AMD hlásí ve srovnání s předchozím obdobím vyšší prodeje o 8,4%, Nvidia o 17,8%. Naopak Intel si v daném segmentu mezikvartálně pohoršil o 2,7% (na vydání grafických karet řady Xe se sice ještě čeká, do statistik jsou však zahrnuty též ty integrované). Dle JPR byl pokles Intelu zapříčiněn pravděpodobně problémy ve výrobním procesu, ačkoliv v prodeji grafických karet určených pro stolní počítače, si vedl dobře.

Ostatně, prodej stolních počítačů se mezikvartálně ve sledovaném období také mírně zvedl. Dle analytiků jsou přitom právě grafické karty klíčovým indikátorem toho, v jaké kondici se trh s počítači jako takový nachází.

Čísla, která letošní druhý kvartál vykázal, dle JPR odpovídají spíš obvyklým výkonům třetího kvartálu, kdy se studenti připravují na návrat do škol.

IT_PR_2023

„Máme za to, že poptávku zvedla nucená práce z domova, a to i navzdory rekordně rostoucí nezaměstnanosti,“ hodnotí zakladatel firmy Jon Peddie. „Jak se ekonomika opět rozjíždí, bude důležité sledovat míru zákaznické důvěry.“

 

Byl pro vás článek přínosný?