Hlavní navigace

Prodej navigací před prázdninami prudce vzrostl

 Autor:
Zvýšený zájem o navigace hlásí například e-shop Datart.cz, kde se v červnu prodávaly nejlépe práv přenosné GPS moduly, pozadu nezůstávaly ani televize a smartphony.
Karel Krutý 19. 7. 2010

Sdílet

Blížící se letní období dovolených a cest po České republice i zahraničí se v červnu odrazilo na e-shopu Datart.cz zvýšeným zájmem o navigační zařízení. Nejprodávanějším výrobkem se stala navigace GARMIN Nüvi 765T Lifetime, která přitom s doživotní aktualizací map zemí Evropy rozhodě nepatří mezi nejlevnější výrobky ve své kategorii.

Zvyšující se zájem o dotykové telefony potvrdil úspěch mobilu HTC HD2, nejprodávanější televizor Panasonic TX-P42X20E zase potvrdil nárůst zájmu o modely s většími úhlopříčkami.

Navigace GARMIN se v červnu stala nejprodávanějším výrobkem na e-shopu Datart.cz, zatímco plazma Panasonic TX-P42X20E vygenerovala největší celkové tržby. Zájem o tento televizor s úhlopříčkou 42“ potvrdil postupnou konverzi českých diváků k modelům s většími obrazovkami. I naše domácnosti už zjevně ví, že kvalita HD obrazu umožňuje podstatně kratší pozorovací vzdálenosti, nežli na jaké jsme byli zvyklí. Také nejúspěšnější LED televizor Sony KDL40EX705AEP nabízí větší jak metrovou úhlopříčku obrazovky.

Za pozornost stojí i úspěch špičkového mobilu HTC HD2, o dotykové mobily ale narůstá zájem obecně a dobře se prodávají i modely nižších cenových kategorií. Bez zajímavosti není ani zvýšený zájem o pračky, přičemž nejvíce zákazníci Datart.cz utratili za LG-F-1222ND.

HTC HD2