Hlavní navigace

Profesionální 25palcový monitor BenQ PD2500Q

 Autor: BenQ
Monitor PD2500Q pro designery pokrývá 100 % barevného prostoru sRGB a splňuje standard Rec. 709
Radek Kubeš 15. 8. 2017

Sdílet

BenQ PD2500Q je vyhotoven v černé barvě s modrými doplňky reprezentujícími všechny modely monitorů BenQ pro designery. Nabízí úzký rámeček umožňující snadné použití více monitorů vedle sebe a bohatou ergonomii včetně nastavení výšky, naklopení a otočení až o 90 stupňů do pozice Pivot. Díky podpoře Multi-Stream Transport (MST) lze propojit více monitorů napřímo přes výstupní DisplayPort konektor. Konektivitu doplňují vstupy pro DisplayPort, mini DisplayPort, HDMI a čtyři USB 3.1 Gen 1. 

BenQ

25palcový monitor disponuje IPS panelem s QHD rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů, pokrývá 100 % barevného prostoru sRGB, splňuje standard Rec. 709 a získal certifikaci Technicolor. Tovární nastavení monitoru, resp. jeho individuální kalibrace zajištuje konzistentní barevný výkon a přesné hodnoty Delta E a Gamma. Každý monitor BenQ PD2500Q je dodáván s originálním dokladem o dosažených kalibračních hodnotách.

Monitor nabízí množství inteligentních technologií, resp. funkcí pro designery jako je režim CAD/CAM  vylepšující kontrast a tím zvýrazňující obrysy v technických výkresech a aplikacích Pro/E, SolidWorks, AutoCad, Catia a další. Animation Mode zvyšuje jas v tmavých oblastech tak aby nepřeexponoval místa světlá, zatímco volba Darkroom optimalizuje podsvícení obrazu při zachování dostatečného jasu a ostrosti detailů. Nechybí tradiční technologie na ochranu zraku uživatelů BenQ Flicker-free a Low Blue Light.

Dostupnost a cena

BenQ PD2500Q je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 9 190 Kč s DPH v České republice a 349 euro s DPH na Slovensku