Hlavní navigace

Profesionální monitor BenQ pro designéry

14. 10. 2016

Sdílet

 Autor: BenQ
Novinka nabízí vysoce přesné barvy odpovídající standardu Rec. 709 a WQHD rozlišení 10bitového IPS displeje

BenQ PD2700Q je vyveden v podobném designu jako jeho předchůdce. Dominantní černou barvu doplňuje několik modrých doplňků, původně hranaté linie nahradily modernější oblé. Díky pevné základně umožňuje monitor nastavení obrazovky do takřka libovolné polohy výškovým posunutím, naklopením či otočením kolem vertikální i horizontální osy o 45 stupňů v obou směrech, resp. až do pozice Pivot, tedy o celých 90 stupňů.

BenQ

Ergonomii podporují také další funkce, jako například automatické otočení obrazu, snadné rozložení jednotlivých pracovních oken na ploše pomocí Display Pilot Software nebo nastavení dvou odlišných režimů zobrazení na displeji s pomocí technologie DualView. V jeden moment tak lze pracovat na jedné obrazovce v grafických programech v režimu sRGB a zároveň v návrhářských aplikacích s nastavením vhodným pro CAD/CAM.

Profesionální monitor pro náročné uživatele disponuje 10bitovým IPS panelem s WQHD rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů a širokými pozorovacími úhly 178 stupňů horizontálně i vertikálně. Barevná věrnost odpovídá 100% pokrytí prostoru sRGB a standardu Rec. 709.

BenQ PD2700Q je připraven i na specifické požadavky uživatelů. Nabízí technologie zpřesňující obraz a usnadňující jednotlivé náročné činnosti. Mód BenQ Darkroom optimalizuje jas a kontrast v tmavém prostředí, režim CAD/CAM zvýrazňuje linie v aplikacích Pro/E, Solidworks, AutoCAD nebo CATIA a nastavení Animation mode obohacuje detaily ve stinných místech bez ovlivnění zbytku scény prostřednictvím 10 přednastavených úrovní intenzity podsvícení.

Nechybí tradiční technologie pro ochranu zraku Flicker-free a Low Blue Light, které zamezují blikání na pozadí, resp. redukují vyzařované škodlivé modré světlo.

Dostupnost a cena

Profesionální monitor pro designery BenQ PD2700Q je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 10 990 Kč s DPH v České republice a 405 euro s DPH na Slovensku.