Hlavní navigace

Profesionální stativ a monopod v jednom

29. 12. 2015

Sdílet

 Autor: Rollei
Společnost Rollei uvedla na český a slovenský trh nový stativ Rollei Tripod C6i

Rollei Tripod C6i je stativ nabízející široké možnosti využití vycházející z jeho propracovaného provedení. Stativ je ve své složené formě dlouhý pouhých 47 cm a je tak maximálně skladný. Stativ se skládá z trojice teleskopických nohou rozdělné na tři výsuvné segmenty pro a ze středového sloupce který je vybaven kulovou hlavou 62Q s panoramatickou funkcí. I přes své miniaturní rozměry, ve složeném stavu, nabízí stativ maximální fotografickou výšku 174cm, která umožňuje pohodlné focení a pro vyšší fotografy, minimální výška je pak pouhých 24cm. Stativ C6i je vysoce stabilní a pevné konstrukce umožňující zatížení až 12 kg, to dává fotografům možnost umístit dodatečnou zátěže na hák, který je součástí balení, pro zvýšení stability i při použití těžších fotoaparátů.

Rollei

Mezi speciální vlastnosti stativu Rollei Tripod C6i patří jeho variabilita použití jako stativ, monopod a stativ pro makro fotografie. Jedna z trojice nohou stativu lze snadno odejmout a po uvolnění středového sloupce je spojit v jeden monopod o maximální výšce 181 cm. Středový sloupec lze také u stativu vyjmout a zasunout jej hlavou dolu, to umožňuje snadné pořizování makro fotografií.

Nohy stativu jsou dále opatřené kovovými hroty, které jsou standardně schované pod gumovými nožkami, tyto hroty zajišťují stabilní pozici stativu, aby nedocházelo k jeho posouvání na kluzkém podkladu. Součástí balení je také sada dalších gumových nožek. Gumové nožky jsou pak vhodně pro standardní focení v interiéru a ateliérech.

Hlava stativu 62Q je plně kompatibilní s ARCA SWISS, je vybavena trojicí vodovah dvojice pro vertikální a horizontální vyvážení a jedna všesměrová kruhová váha. Hlava disponuje panoramatickou funkcí a umožňuje otočení o 360°, zároveň je vybavena stupnicí pro úhel otočení.

Cloud22

Doporučená koncová cena Rollei Tripod C6i činí 5 490 s DPH.