Hlavní navigace

Projektor Optoma HD141X

28. 10. 2014

Sdílet

 Autor: IDG
získal ocenění HD World Excellent za skvělé obrazové vlastnosti

Hledáte-li 3D projektor s Full HD rozlišením pro domácí zábavu. který by posloužil pro sledování filmů a seriálů, živých sportovních přenosů anebo hraní akčních her - ve vysoké kvalité a na velké ploše - vyzkoušejte nový projektor Optoma HD141X. V lehkém, subtilním těle totiž kombinuje skvělé obrazové vlastnosti, především pak jasné a živé podání barev, jak v 2D, tak 3D formátu.

Nový projektor HD141X je nástupcem nejprodávanějšího FullHD homecinema projektoru Optoma HD131Xe, firma ho představila letos na podzim. Tento inovovaný model nabízí ještě vyšší obrazovou kvalitu a přináší tak ohromující 2D i 3D obraz i do domácností. Základem každé kvalitní projekce je obraz. Model HD141X je vyroben DLP technologií, která je postavená na principu odrazu světla. Zásluhou několika technologií podává vysoký kontrast a rozličné tóny barev jakékoli sytosti.

 

Potvrzuje to i řeč čísel: jas 3000 ANSI a kontrastní poměr 23000:1 v kombinaci s technologii Brilliant Colour a DynamicBlack vytváří živé a přirozené barvy, hluboké detaily ve tmavých scénách, ale zároveň poskytuje i perfektní ostrost obrazu. Zajímavého zlepšení se dočkala také konektivita, projektor získal dva HDMI vstupy kompatibilní s MHL, které umožní - po připojení chytrého telefonu, nebo tabletu - proměnit HD141X ve smart display.

 

Opravdu velká plocha obrazu, kterou HD141X nabízí, má velké kouzlo nejen při sledování filmů (ideální je využití Blu-ray přehrávače), ale také pro hraní. Po propojení projektoru s herní konzolí, či počítačem, přecházejí herní zážitky na zcela novou úroveň. V rámci tzv. game módu se ostrost obrazu, blesková odezva i živé barvy se postarají o skvělé zrakové vjemy při hraní her.