Hlavní navigace

První 10palcový čtyřjádrový tablet na světě nese značku Huawei

1. 3. 2012

Sdílet

 Autor: Huawei
Společnost Huawei představila na Mobilním světovém kongresu (MWC) v Barceloně první desetipalcový tablet se čtyřjádrovým procesorem na světě.

Celý název zařízení je Huawei MediaPad 10 FHD. Jedná se o vysoce výkonný tablet vybavený čtyřjádrovým procesorem (s integrovanou grafikou) vlastní značky běžícím na frekvenci 1,5 GHz a 2 GM paměti RAM, který disponuje operačním systémem Android 4.0 Ice Cream Sandwich od společnosti Google.

Displej zařízení (IPS) se chlubí nejvyšším rozlišením na trhu – celých 1920 x 1 200 pixelů, a lze jej ovládat vícedotykově. Po zvukové stránce se uživatelé mohou těšit na technologii Dolby Surround, k mobilní síti se pak připojíte v režimu HSPA+ rychlostí až 84 Mbit/s.

Zařízení je jako většina tabletů na trhu osazeno dvěma fotoaparáty, z nichž ten primární, osmimegapixelový s automatickým zaostřováním, je umístěn v zadní části přístroje, a sekundární, jenž slouží především jako webkamera, se nachází vepředu a disponuje rozlišením 1,3 megapixelu.

Tablet Huawei MediaPad 10 FHD, jenž je tenký pouhých 8,8 mm a váží 598 gramů, bude v prodeji ve druhém čtvrtletí letošního roku.