Hlavní navigace

První chytré reproduktory a soundbary Bose na našem trhu

 Autor: Bose
Kromě zvukového zážitku umožňují bezdrátový rozvod hudby po domě či bytě a nabízí služby digitální asistentky Amazon Alexa
Radek Kubeš 24. 10. 2018

Sdílet

Tato kategorie reproduktorů zahrnuje v současnosti nový chytrý bezdrátový reproduktor Bose Home Speaker 500 určený pro poslech hudby a dva chytré soundbary Bose Soundbar 700 a Soundbar 500, které jsou určeny pro instalaci k televizoru a zajišťují uživatelům navíc působivý zážitek při sledování filmů. Model Soundbar 700 nabízí kromě vyššího výkonu také výrazný prostorový efekt s využitím tlakových měničů instalovaných do boků soundbaru a využívajících odrazu zvuku od stěn místnosti. Pro ještě intenzivnější hudební zážitek podporují oba soundbary možnost připojení bezdrátového subwooferu Bose Bass module 700/500 a bezdrátových efektových reproduktorů Bose Surround Speakers. 

Bose

Inteligentní funkce nových produktů lze rozdělit do dvou oblastí. První je komunikace jednotlivých zařízení mezi sebou a možnost bezdrátového rozvodu hudby v rámci domácí nebo firemní Wi-Fi sítě (takzvaný multiroom) a druhou je implementace digitální asistentky Alexa v kombinaci s osmi vestavěnými směrovými mikrofony, díky nimž rozpoznává Alexa hlasové povely i během hlasité reprodukce hudby.

Chytrý bezdrátový rozvod hudby po celém domě

Nové chytré reproduktory Bose navazují na rodinu SoundTouch a umožňují ještě lépe ozvučit jednotně celý byt nebo dům s možností řízení zvukové kulisy v jednotlivých místnostech pomocí nové aplikace Bose Music App. Do každé místnosti, kterou chcete ozvučit, zvolíte nejvhodnější chytrý reproduktor a po instalaci aplikace do vašeho chytrého telefonu propojíte jednoduše všechny přístroje do jediného audio systému.

Kdokoli z rodiny může od té chvíle v celém bytě pustit hudbu uloženou ve svém telefonu s využitím Bluetooth, z internetu, nebo z kabelem připojeného MP3 přehrávače. V aplikaci si zvolíte, ve kterých místnostech má hudba hrát a zda chcete slyšet v celém prostoru stejný hudební podkres, nebo pustit například v kuchyni hudbu jinou. Jako centrální ovladač, kterým ovládáte hlasitost a volbu skladeb v jednotlivých zařízeních, lze použít buď přiložený dálkový ovladač, nebo jakýkoli z právě dostupných chytrých telefonů v rodině, případně můžete upravit hlasitost nebo zvolit jeden z oblíbených zdrojů zvuku stiskem tlačítka na přístroji.

Digitální asistenti

Kombinace technologie Bluetooth, Wi-Fi a hlasové asistentky Alexa poskytuje okamžitý a snadný přístup nejen k populárním streamingovým službám a milionům skladeb, ale také k nepřebernému množství informací, zábavy, chytrého řízení domácnosti a dalším funkcím. Alexa však neumí aktuálně rozpoznávat české ani slovenské povely, takže ji ocení především anglicky mluvící uživatelé. Pro snadné rozpoznávání hlasových povelů i v hlasitě ozvučené místnosti využívají nové chytré reproduktory Bose vlastní technologii z náhlavních souprav a sluchátek ve spojení s osmi vestavěnými směrovými mikrofony. Díky tomuto řešení se nemusíte při ovládání s reprodukovanou hudbou překřikovat.

Funkce digitální asistentky Alexa je v tento okamžik v našem regionu standardně vypnuta. Očekává se, že spolu s některým nadcházejícím updatem software se tato možnost zpřístupní i českým a slovenským uživatelům. Bose navíc uvádí, že současně s dalšími aktualizacemi software budou postupně začleněny také funkce Google Assistant a AirPlay 2.

Dostupnost a ceny

Reproduktor Bose Home Speaker 500 stojí 11 990 Kč (449,95 €), Bose Soundbar 500 je na trhu za 14 490 (549,95 €) Kč a Bose Soundbar 700 lze pořídit za 23 990 Kč (899,95 €).