Hlavní navigace

První chytrý náramek zejména pro děti

 Autor: fitbit
Fitbit začíná prodávat náramek Ace, o kterém tvrdí, že je vhodný zejména pro děti a že bezpečnostní funkce Fitbit family umožní rodičům lépe ochránit soukromí jejich potomků.
-rd 20. 7. 2018

Sdílet

Náramek je navržen pro děti již od 8 let, čemuž odpovídá také design ovládacích prvků a rozhraní. Mladí uživatelé si mohou nastavit cíle v podobě počtu kroků či aktivních minut za den nebo ideální počet hodin spánku.  Ke splnění těchto cílů jsou motivování výzvami, povzbuzujícími zprávami a odznáčky.

Dětská obezita se v naší populaci vyskytuje stále častěji, přičemž dvě ze tří dětí nemají každodenní pohybovou aktivitu. Rodiče proto hledají způsoby, jak své děti motivovat k zdravějšímu a aktivnějšímu životnímu stylu. Podle studie, kterou si společnost Fitbit nechala vypracovat, vidí 58 % rodičů problém v tom, kolik času jejich děti tráví před obrazovkami televizí, počítačů nebo telefonů na úkor pohybu. Tři čtvrtiny rodičů by měly zájem svého potomka motivovat k vyšší aktivitě pomocí chytrého náramku.

„Fitbit Ace poskytuje novou platformu, která pomáhá dětem a jejich rodičům porozumět důležitosti zdravého životního stylu“, sdělil Dr. Ryan Rhodes, pohybový psycholog, ředitel behaviorální medicínské laboratoře na Univerzitě ve Victorii a člen panelu poradců společnosti Fitbit. „Když mají rodiče lepší přehled o životním stylu svých dětí, mohou u nich snáze podporovat zdraví prospěšné aktivity, ideálně zábavnou formou,“ dodává dále Rhodes.

Při návrhu funkce Family account (sdíleného rodinného profilu) bylo maximálně dbáno na zachování soukromí dětí i rodičů napříč celým ekosystémem. Zákazníkům bez rozdílu věku tak Fitbit poskytne bezpečný a příjemný uživatelský zážitek. Dohled rodičů je nutný pro založení dětského účtu i pro správu žádostí o přátelství a propojení v rámci aplikace. Díky rodinnému účtu mohou rodiče i děti společně sledovat a vyhodnocovat své pokroky a každodenní pohybové aktivity.

Fitbit Ace:

  • Sleduje každodenní pohybovou aktivitu a zdravý spánek: pomáhá s vytvářením zdraví prospěšných návyků díky monitorování počtu ušlých kroků, aktivních minut, délky a fází spánku.
  • Nabádá k aktivitě: díky nastavitelným připomínkám upozorňuje na delší neaktivitu a vybízí ke cvičení.
  • Motivuje k pohybu a odměňuje splnění cílů: povzbuzuje děti k budování zdraví prospěšných návyků pomocí denních či týdenních výzev a sběratelských odznaků. Vše lze přehledně sledovat a vyhodnocovat ve Fitbit mobilní aplikaci.
  • Rodinný účet: propojí rodinné příslušníky a posílí jejich motivaci k pohybovým aktivitám. Rodiče mohou sledovat úspěchy svých dětí a nastavit, ke kterým statistikám a funkcím budou mít jejich potomci přístup.