Hlavní navigace

První DLP projektor se 4K rozlišením a THX HD Display certifikací

 Autor: BenQ
BenQ uvádí na trh nový projektor pro domácí kino BenQ W11000
Radek Kubeš 19. 12. 2016

Sdílet

První a zatím světově jediný DLP 4K UHD projektor s prestižní certifikací THX pro HD obraz nabízí 8,3 milionu pixelů, barevné podání odpovídající standardu Rec. 709, vysoký dynamický kontrast 50 000:1 a úpravu promítaného obrazu horizontálně i vertikálně pomocí Lens Shift.

BenQ

Projektor využívá pokročilého DMD čipu s technologií XPR a reprodukuje obraz s rozlišením 4K UHD, tedy 3 840 x 2 160 obrazových bodů s celkem 8,3 milionu pixelů, což je čtyřikrát více než u klasického 1 080p projektoru. Umožňuje to speciální optický systém složený z 14 dílů a poskládaný do 6 skupin čoček. Jeho součástí je i přesně kalibrované šestirychlostní RGBRGB barevné kolečko s jemně vyladěným povrchem a jednotlivými barevnými segmenty.

Mimořádně kvalitní a detailní obraz je dále podpořen i vysokým nativním ANSI kontrastním poměrem jasně ztvárňujícím tmavé i světlé scény a technologiemi Active Iris a Dynamic Black, které zajišťují inteligentní kontrolu intenzity osvětlení optického systému v závislosti na promítané scéně. K dispozici je také BenQ CinemaMaster Video+ vylepšující obrazovou reprodukci.

THX certifikace

Nový projektor splňuje nejen normy sRGB, ISFccc a HDTV Rec. 709, ale odpovídá také nejvyššímu standardu kvality THX. Pro jeho dosažení bylo přitom třeba zanalyzovat více než desetinásobek dat a provést sedmkrát více inženýrských prací oproti standardu Rec.709.

Novinka se vyznačuje i flexibilní instalací, má 1,5násobný zoom, horizontální i vertikální korekci obrazu a prostřednictvím volitelných objektivů Phoenix Pro a Paladin také ultra široký poměr stran 2,35:1. Při návrhu byl kladen důraz také na decentní a moderní styl v podobě tmavého designu, oblých linií a nenápadného panelu s konektory. Samozřejmostí je přirozené a účinné chlazení, které nasává studený vzduch z levé přední strany, směruje ho přes komory uvnitř a následně odvádí předním panelem vpravo ven.

Dostupnost a cena

Domácí filmový projektor BenQ W11000 je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 162 990 Kč s DPH v České republice a 5 999 euro s DPH na Slovensku.