Hlavní navigace

První dojmy z tabletu K2 od Lenova

 Autor: PC World
Naši zahraniční kolegové z časopisu PC World se na MWC v Barceloně dostali k předprodukčnímu vzorku tabletu K2, jehož výrobcem je Lenovo.
Adam Kencki 1. 3. 2012

Sdílet

Naši zahraniční kolegové z časopisu PC World se na MWC v Barceloně dostali k předprodukčnímu vzorku tabletu K2, jehož výrobcem je Lenovo.

Uvnitř tepe procesor Medfield z dílen Intelu. Procesory Medfield Intel plánuje jak pro tablety tak pro smartphony a společně s procesory Clover Trail mají konkurovat ARM procesorům ostatních výrobců.

Lenovo si pro K2 připravilo 10.1 palcový displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů, 1 GB operační paměti a 16 GB vnitřní paměti. Vystavený model byl vybaven microUSB a microHDMI slotem, SD a SIM slotem. Kamera je na tabletu pouze jedna a to osmi megapixelová. Tablet má podporovat technologii Wireless Display pro propojení s WiDi displeji.

Kolegové tablet popisují jako dobře vyvážený s minimální mezerou mezi sklem a samotným displejem. K2 by měla vážit 680 gramů. Odezva předinstalovaného Androida byla rychlá, systém přehrával HD video a dokonce i hry. V jednom místě tablet údajně trochu hřál, což mohlo být způsobeno jeho neustálým připojením k síti a nikoli teplem z procesoru. Tímto neduhem navíc trpí poměrně dost tabletů.

Intel má v plánu využívat ve svých tabletech rovněž procesory Clover Trail, které se objeví nejspíš až s premiérou tabletů se systémem Windows 8.