Hlavní navigace

První kopulová PTZ kamera s rozlišením 4K

 Autor: Axis
Díky kompaktním rozměrům je kamera Axis Q6128-E vhodná pro vnitřní i venkovní použití, poskytuje věrný obraz a ostré detaily
Radek Kubeš 19. 11. 2015

Sdílet

Nová kamera AXIS Q6128-E má špičkovou kvalitu obrazu s rozlišením 4K, dokáže velmi rychle záběr otáčet a naklánět a má velmi výkonné přiblížení. Díky tomu je vhodná pro vnitřní i venkovní instalace v prostředí s náročnými světelnými i klimatickými podmínkami, jako jsou nákupní centra, otevřené parkovací plochy a sportovní stadiony, jakož i městský a obvodový dohled. 

AXIS

Kopulové PTZ kamery Axis vybavené technologií Axis Sharpdome umožňují pokrýt výjimečně rozsáhlé oblasti – nad i pod linií horizontu. Jako všechny kamery v řadě Q61 i model AXIS Q6128-E podporuje elektronickou stabilizaci obrazu (Electronic Image Stabilization).

Kamera AXIS Q6128-E má celou řadu funkcí, které umožňují rychlou a spolehlivou instalaci, může pracovat bez problémů v rozmezí teplot od -50°C do 50°C, má vestavěnou funkci rychlého osychání (Speed Dry), jež zajistí ostrý obraz i za deště, a automatické odmlžování.

Mezi vestavěné funkce analýzy obrazu patří detekce pohybu a funkce Advanced Gatekeeper, které umějí zajistit, aby kamera detekovala objekt v určené oblasti a automaticky jej přiblížila. Díky rozhraní pro programování aplikací Application Programming Interface nabízí tato kamera i významné možnosti pro inteligentní aplikace pro zpracování obrazu od třetích stran.

Hlavní technické údaje kamery AXIS Q6128-E:

  • Rozlišení 4K (8 MP) se snímkovou frekvencí 25/30 fps.
  • 12x optické přiblížení (zoom) s automatickým zaostřováním.
  • Rychlé a přesné otáčení rychlostí více než 700 stupňů za sekundu umožňuje sledovat rychle se pohybující objekty.
  • Průhledný kryt kopule, který nevnáší žádné zkreslení.
  • Vestavěná ochrana proti prachu, silným proudům vody, dešti, sněhu a slunečnímu záření.
  • Odolnost proti nárazům (třída ochranného krytí IK-08).
  • Detekce nárazů s automatickým hlášením alarmu jako ochrana proti neoprávněné manipulaci a vandalismu.
  • Technologie zvládání velkého rozsahu teplot Arctic temperature control.

Kopulová PTZ kamera AXIS Q6128-E by měla být dostupná během 4. čtvrtletí 2015 za doporučenou maloobchodní cenu 80 900 Kč.