Hlavní navigace

První monitor Philips s USB konektorem typu C

13. 6. 2016

Sdílet

 Autor: Philips
Nový 25palcový monitor Philips je prvním modelem s USB konektorem typu C, kterému pro napájení a přenos videa i dat stačí jeden kabel

QHD Monitor Philips 258B6QUEB je prvním modelem s USB konektorem typu C. Především profesionálové s nejnovějšími business notebooky, kteří chtějí využít všechny výhody nového USB konektoru, ocení jeho extra výkon a možnost pracovat maximálně pohodlně.

Philips

Monitor podporuje rychlost přenosu dat až do 10 Gb/s (nebo 1 280 MB/s) u druhé generace (Gen-2) USB 3.1 a až do 5 Gb/s u USB 3.0 (Gen-1). USB 3.1 je až 20krát rychlejší než USB 2.0. Například film ve 4K rozlišení dokáže přenést za míň než 60 sekund. USB-C konektor je díky svému tenkému profilu vhodný jak pro mobilní zařízení, tak i klasické notebooky. Navíc už nezáleží na tom, kterou stranou zařízení nebo kabel do konektoru připojíte. S USB-C odpadá klasické otáčení a hledání vhodné polohy, což je mnohem pohodlnější pro uživatele. Navíc monitor nabízí i bohatou výbavu ostatních portů: DisplayPort 1.2, HDMI, DVI i VGA.

Nový konektor je ale jen jednou z inovací 25palcového QHD monitoru Philips 258B6QUEB, který se kromě možností připojení pyšní i dalšími funkcemi, jako například SmartErgoBase, umožňující uživatelům naklánět, otáčet a zvednou monitor do nejlepší pozice. Podstavec monitoru navíc skryje kabely. Ultratenký rámeček maximalizuje pracovní plochu obrazovky.

Nový QHD monitor Philips 258B6QUEB je k dispozici za cenu 10 999 Kč (399 eur).