Hlavní navigace

První monitor Philips s vysouvací webkamerou

15. 8. 2016

Sdílet

 Autor: Philips
Webkamera se v případě potřeby vysune nebo schová, monitor má úsporný eko design s technologií PowerSensor

Nový 27palcový model 272B7QPTKEB, který by se měl objevit na trhu v srpnu, je kombinací výjimečné bezpečnosti a perfektního výkonu. Nabízí čistý obraz s Quad HD rozlišením, extra široké pozorovací úhly díky IPS panelu, super rychlé USB 3.0 pro svižnější přenos dat a k životnímu prostředí šetrnou technologii PowerSensor. Další monitory s vysouvací webkamerou budou následovat v průběhu tohoto roku, například s úhlopříčkou 24 palců nebo s UHD rozlišením. 

Philips

Webkamery se staly rychlým a jednoduchým prostředkem, jak zůstat v kontaktu s kolegy a partnery po celém světě. Pro mnoho profesionálů je jejich webkamera zásadním nástrojem k přímému navázání kontaktu s lidmi – a posílení spolupráce – čímž se ušetří hodně času stráveného cestováním. Každá webová kamera je však i jakýmsi oknem do podniku. Při hackerském průniku by mohla být teoreticky použita k vytvoření neoprávněného přístupu. 

Monitor 272B7QPTKEB rovněž podporuje funkci Daisy Chaining: ta umožňuje propojit dohromady několik zařízení za použití jediného připojení mezi každými dvěma z nich. Toto uspořádání kabelů s jedním DisplayPortem mezi sadou monitorů zajistí i přehlednější nastavení systému. Hlavní výhodou je vyšší produktivita a bezproblémový multitasking.

Eko produktivita

Nový monitor 272B7QPTKEB rovněž dokládá závazek MMD vůči udržitelné produktivitě. Energetická spotřeba je díky inovativním senzorům velice nízká. Technologie PowerSensor je schopná poznat, jestli někdo sedí před monitorem, a automaticky sníží jas obrazovky, pokud se uživatel vzdálí. Samotná tato funkce může snížit výdaje za elektřinu až o 80 procent a zároveň prodloužit životnost monitoru. Model 272B7QPTKEB neobsahuje BFR sloučeniny a je vyroben z 85% recyklovaného plastu, což z něj činí pravý ekologický nástroj produktivity.

special_kyberutoky

Dostupnost a cena

Nový monitor Philips 272B7QPTKEB bude k dispozici od srpna za cenu 18 999 Kč (699 eur).