Hlavní navigace

První plně odolný profesionální notebook typu 2-v-1

3. 12. 2015

Sdílet

 Autor: Panasonic
Kombinace odolného tabletu a notebooku Panasonic Toughbook CF-20 představuje univerzální řešení pro mobilním pracovníky

Plně odolný notebook s oddělitelným tabletem lze používat v 6 různých režimech, které splní všechny profesionální potřeby.

Panasonic

Toto zařízení typu 2-v-1 navazuje na úspěšný model Toughbook CF-19 a přináší bohatou sadu podnikových rozhraní, doplněnou o volitelné příslušenství. Jedná se o první plně odolný Toughbook dodávaný se systémem Windows 10 Pro a také první Toughbook poháněný 6. generací procesoru Intel Core vPro.

Panasonic Toughbook CF-20 má vzhledem k 6 různým provozním režimům širokou škálu profesionálních použití. Tablet je možné odpojit. Zařízení lze používat jako běžný notebook a také v prezentačním režimu. Díky zabudované rukojeti lze zařízení pověsit na zeď, upevnit na paži nebo používat při chůzi. V režimu pro vozidlo pak lze plně využívat veškerých funkcí zařízení i na cestách.

Toto zařízení najde své uplatnění například v pojišťovnictví, při správě vozového parku a pronájmu vozidel, využijí jej terénní pracovníci, pracovníci servisu a údržby v technických službách a telekomunikacích, a pak také vládní orgány nebo obranné a záchranné složky.

Důležitým prvkem univerzálnosti notebooku Panasonic Toughbook je komplexní škála průmyslových portů a doplňkového příslušenství. Zařízení se tak díky své flexibilitě uplatní v každé situaci.

Panasonic Toughbook CF-20 je vybaven kapacitní multidotykovou obrazovkou WUXGA (rozlišení 1 920 × 1 200 pixelů) s uhlopříčkou 10,1 palců schopnou zachytit dotyk 10 prstů. Obrazovku lze používat venku na ostrém slunci i v prudkém dešti. Zařízení je vhodné i pro pracovníky, kteří musí ovládat dotykové obrazovky v rukavicích. Díky panelu o jasu 800 cd/m² využívajícím nejnovější technologie IPS je kvalita zobrazování na velmi vysoké úrovni. Mezi doplňkovým příslušenstvím nechybí elektronické pero s odolností IP55, které umožňuje s nejvyšší přesností ovládat dotykovou obrazovku, psát nebo kreslit i v nepříznivých klimatických podmínkách.

Srdcem notebooku Panasonic Toughpad CF-20 je procesor Intel Core m5-6Y57 vPro bez ventilátoru (4 MB paměti cache, takt 1,1 až 2,8 GHz při využití technologie Intel Turbo Boost), Intel HD Graphics 515, 8 GB RAM, 256 GB SSD disk a operační systém Windows 10 Pro s možností instalace starších Windows 7.

Díky možnosti výměny baterií během provozu lze s notebookem Panasonic Toughbook CF-20 pracovat nepřetržitě po celou směnu. Jedna baterie se nachází v tabletu, přičemž volitelnou druhou baterii lze vložit do základny s klávesnicí. Kapacita baterie se tím zdvojnásobí. Baterii ze základny lze navíc za běhu vyměnit s baterií v tabletu.

Aby byli mobilní pracovníci vždy ve spojení se svou společností, disponuje Panasonic Toughbook CF-20 webkamerou s rozlišením 2 megapixelů, stereofonním mikrofonem a dokumentačním zadním fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů. K systémům řízení kanceláře a správy pracovních sil se lze připojit pomocí doplňkového rozhraní 4G LTE a díky doplňkovému systému U-Blox 8 GPS lze používat také přesnou navigaci.

Notebook je vybaven speciálním tenkým dokovacím zařízením do automobilu, které využívá propojení s anténou vozu k dosažení vynikajícího příjmu signálu i za jízdy. Úplná replikace portů pak uživatelům umožňuje po zadokování využívat všech funkcí zařízení. V době, kdy je základna s klávesnicí v doku, lze tablet odpojit. Zařízení lze také uzamknout v režimu uskladnění. CF-20 tak zůstane v bezpečí, přičemž uzamčení lze provést i v konvertibilním režimu, což umožní používat funkce předávání úkolů nebo využívat navigování přes GPS.

Díky tenkému replikátoru portů lze Panasonic Toughbook CF-20 používat také jako výkonný osobní počítač. Nabíjecí zařízení na čtyři baterie najde využití ve velkých společnostech, kde se díky možnosti nabíjet více baterií najednou zkrátí délka pracovních výpadků.

Díky konstrukčnímu využití hořčíkových slitin a splnění norem odolnosti IP65 a MIL-STD 810G je zařízení vhodné do každého venkovního prostředí. V režimu notebooku váží zařízení pouze 1,76 kilogramu, odpojitelný tablet pak má hmotnost 950 gramů.

Cena a dostupnost

MIF22

Notebook Panasonic Toughbook CF-20 se dodává se standardní tříletou zárukou a bude k dispozici od ledna 2016 za 2 999 € bez DPH.