Hlavní navigace

První prohnutý UHD televizor na světě. Bezkonkurenční zážitek je tak zaručený

19. 5. 2014

Sdílet

 Autor: Samsung
Televizor se čtyřikrát lepším obrazem než Full HD, a navíc s prohnutou obrazovkou? To umí jen Samsung.

Po loňském roce, kdy uvedl tři modely UHD a vůbec první televizor s prohnutým designem na světě, se v roce 2014 rozhodl tyto nejmodernější technologie jako dosud jediný výrobce zkombinovat.

Výsledkem inovativního přístupu v podání Samsungu je hned několik UHD modelů s prohnutou obrazovkou, které se liší velikostí úhlopříčky. Vlajkovou lodí je modelová řada HU8500 s úhlopříčkou 65 palců. K mání je také 55palcová varianta. Prohnutá obrazovka propůjčuje přehrávanému obsahu dojem skutečně reálného zážitku, který na plochých displejích nelze docílit. Širší zorné pole navíc vytváří panoramatický efekt, díky kterému se obrazovka zdá ještě větší, než ve skutečnosti je. Zásadně tak změní způsob, jakým jste dosud na televizory nahlíželi.

K takřka reálnému zážitku ze sledování UHD televizoru Samsung výrazně přispívá unikátní technologie zobrazování barev PurColor. Obrazovka díky ní reprodukuje odstíny barev do nejmenšího detailu. Technologie Samsung Auto Depth Enhancer dále upravuje kontrast pro větší pocit hloubky obrazu.

Někdo může namítnout, že obsah ve kvalitě UHD ještě není dostatečně rozšířený. Samsung nejenom navazuje nejrůznější partnerství s poskytovateli takto vysoce kvalitního vysílání, ale současně vybavuje své televizory technologiemi, které je na éru masového rozšíření UHD obsahu připravují. Patří mezi ně patentovaná technologie Upscaling, která je součástí všech Samsung UHD televizorů. Převádí Full HD, HD a nižší zdroje rozlišení na kvalitu takřka UHD. Diváci tak získají co nejkvalitnější obraz bez ohledu na vlastnosti zdroje.

Televizory Samsung UHD s prohnutou obrazovkou podporují standardní formáty včetně HEVC, HDMI 2.0, MHL 3.0 a HDCP 2.2 a na další technologický vývoj jsou připraveny již nyní. Mozek televizoru je uchováván externě v tzv. One Connect Boxu, který obsahuje všechny potřebné konektory a připojuje se jediným kabelem. V případně rapidních změn na poli televizní techniky tak stačí jen vyměnit One Connect Box, nikoliv celý televizor. O sladění 2013 UHD televitorů s nejnovějšími formáty UHD se pak postará Samsung UHD Evolution Kit, který rovněž zajistí, že budou mít zákazníci přístup ke všem aktuálním vylepšením Samsung Smart TV včetně nového ovladače Smart control.

special_kyberutoky

Více informací o televizorech značky Samsung naleznete na www.samsung.com/cz/uhd.