Hlavní navigace

První smartphone s operačním systémem Tizen - Samsung Z

4. 6. 2014

Sdílet

 Autor: Samsung
Společnost Samsung představila Samsung Z − první komerčně dostupný smartphone s operačním systémem Tizen. K vidění je na konferenci Tizen Developer Conference v San Franciscu od 3. června 2014.

Společnost Samsung představila Samsung Z − první komerčně dostupný smartphone s operačním systémem Tizen. K vidění je na konferenci Tizen Developer Conference v San Franciscu od 3. června 2014.

Operační systém Tizen je pro nejnovější prémiový smartphone Samsung Z plně optimalizován. Společně s 4,8palcovým HD Super AMOLED displejem a čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 2,3 GHz je Samsung Z zajímavou volbou pro zákazníky, kteří chtějí nové uživatelské prostředí v kombinaci s výkonným smartphonem.

Operační systém Tizen zajišťuje rychlý výkon s vylepšenou správou paměti. Novinka tak nabízí rychlejší spouštění a bezprostřední multi-tasking, plně podporuje 2D a 3D grafické zobrazení, má plynulejší rolování a lepší vykreslení webových stránek. Stejně jako u modelů nejvyšší třídy nechybí u Samsung Z režim maximální úspory energie nebo vestavěný snímač otisku prstů pro maximální ochranu soukromých dat.

Samsung Z nabízí neobvyklé rozvržení domácí obrazovky a aplikací pro snadný přístup k těm nejoblíbenějším. Pomocí nastavení Dynamic Box a Color Theme mohou uživatelé přizpůsobit smartphone tomu, co jim nejlépe vyhovuje.
Majitelé Samsung Z získají přístup k dalším aplikacím prostřednictvím Tizen Store. Samsung plánuje rovněž uspořádat soutěže pro vývojáře aplikací na bázi Tizen v Rusku a v členských zemích SNS, aby obohatil ekosystém Tizen při uvedení zařízení na trh.

Samsung Z bude dostupný ve 3. čtvrtletí roku 2014 v Rusku, poté bude expandovat na další trhy. V nabídce budou dvě varianty barev – černá a zlatá.