Hlavní navigace

První smartphone s procesorem Intel v ČR - ZTE Grand X IN

20. 12. 2012

Sdílet

 Autor: ZTE
Společnost ZTE uvede od druhé poloviny ledna 2013 na český trh první smartphone ZTE s procesorem Intel – ZTE Grand X IN.

Společnost ZTE uvede od druhé poloviny ledna 2013 na český trh první smartphone ZTE s procesorem Intel – ZTE Grand X IN.

Již od druhé poloviny ledna příštího roku se mohou zákazníci tuzemského mobilního operátora Telefónica těšit na nový přírůstek do rodiny chytrých mobilních telefonů značky ZTE. Model ZTE Grand X IN nabídne za lákavou cenu nadstandardní výbavu postavenou okolo čipové infrastruktury Intel. Nový model je vůbec prvním takto vybaveným telefonem v České republice. Nechybí ani kvalitní qHD displej, dvojice fotoaparátů a svižný operační systém Android verze 4.0.

ZTE Grand X IN zaujme pouze necelých deset milimetrů tenkým tělem s výrazně zaoblenými rohy. Přednímu panelu dominuje 4,3palcový displej s vysokým qHD rozlišením a čočka čelní VGA kamery. Zádní kryt telefonu napomáhá jistému úchopu zejména díky ergonomickému prohnutí a výrazně texturovanému povrchu. Výrazným prvkem zadní části telefonu je také čočka 8Mpx fotoaparátu a přisvětlovací LED dioda. Tlačítka ovládání hlasitosti a zapínání telefonu jsou vyvedena ve stříbrné barvě, stejně je lemován také vstup pro sluchátka.

Smartphone pohání operační systém Android ve verzi 4.0 (Ice Cream Sandwich). Společnost ZTE u svých přístrojů nabízí také vlastní nadstavbu uživatelského rozhraní MiFavour. Z uzamykací obrazovky se díky ní lze dostat k oblíbeným funkcím jako fotoaparát nebo psaní SMS během okamžiku, a to bez nutnosti listování v menu telefonu. Nabídku rychlého přístupu může uživatel měnit dle svých preferencí. Nadšené mobilní fotografy potěší fotoaparát s rozlišením 8 MPx, doplněný LED bleskem a možnost natáčení videí ve Full HD rozlišení.

skoleni

ZTE Grand X IN je jako první telefon v ČR založený na procesorové architektuře od společnosti Intel. Srdce telefonu tepe na frekvenci 1,6 GHz, vyznačuje se energetickou nenáročností a vysokým výkonem. Pro optimalizaci výkonu je procesor doplněn také grafickým akcelerátorem. Operační paměť telefonu má velikost 1 GB, vnitřní úložný prostor pak 4 GB. Pro uchovávání multimediálního obsahu lze paměť dále rozšířit microSDHC kartami až do kapacity 32 GB.

Cena a dostupnost
Pro české zákazníky bude smartphone dostupný od ledna 2013 v rodejní síti Telefónica. Základní (nedotovaná) cena telefonu se bude pohybovat kolem 6 000 Kč včetně DPH.